შეხვედრა EFMD-ის მენტორებთან ერაზმუს+ ის პროექტის SQUARE ფარგლებში
10 დეკემბერს ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული Erasmus+ პროექტის - „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში“(SQUARE) ფარგლებში გაიმართა შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტის გუნდსა და EFMD-ის მენტორებს შორის.
შეხვედრაზე პროექტის გუნდის წევრმა მენტორებთან ერთად განიხილა კავკასიის უნივერსიტეტის ინიციატივით განხორციელებული პროექტები ცოდნის გადაცემისა და სოციალური ჩართულობის მიმართულებით. ამასთან, მათი მესამე მისიასთან შესაბამისობის კრიტერიუმები, და პირდაპირი და ირიბი ბენეფიციარები სოციალურ ჭრილში. აღნიშნული პროექტები მოიცავს საზოგადოებისთვის ისეთ მნიშვნელოვან სფეროებს, როგორიცაა მედიაწიგნიერების საკითხი, სასამართლო ქეისების ანალიზი, ქალაქის რეკრეაციული სივრცეები, ისტორიულ-კულტურული მეკვიდრეობის ძეგლები და სხვა
პროექტის ეს ფაზა ითვალისწინებს ევროპელი პარტნიორების მიერ კავკასიის უნივერსიტეტის მესამე მისიის აქტივობების გეგმის დასრულებასა და ანგარიშის შემუშავებას
შეხვედრაში მონაწილებას იღებდა კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის წარმომადგენელი მაცაცო ტეფნაძე

On December 10, within the framework of the European Commission-funded Erasmus + project “the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian” (SQUARE), the meeting was held between the Caucasus University project team and EFMD mentors.
At the meeting, the project team member, together with the mentors, discussed the projects implemented at the initiative of Caucasus University in the field of knowledge transfer and social inclusion. In addition, their the criterias for compliance with third mission, and direct and indirect beneficiaries in the social context were discussed as well. These projects cover important areas for the society, such as the issues of media literacy, analysis of court cases, recreational areas of the city, historical and cultural heritage sites and more.
This phase of the project envisages the completion of a plan of activities for the third mission of Caucasus University by European partners and report development.
The representative of Strategic Development Department, Matsatso Tepnadze participated in the meeting from Caucasus University.