გაცნობებთ, რომ ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოში, აცხადებს მიღებას ამერიკის ინსტიტუტების შესწავლის პროგრამაზე სტუდენტებისთვის.
პროგრამის ფარგლებში, შერჩეული მონაწილეები 2025 წლის ზაფხულში 4-5 კვირას გაატარებენ ამერიკის შეერთებულ შტატებში, 2025 წლის 24 ივნისიდან 26 ივლისამდე.
მოკლევადიანი პროგრამის მიზანია შეერთებული შტატების შესახებ ცოდნისა და ლიდერული უნარების გაღრმავება. პროგრამა შეეხება ახალგაზრდა სტუდენტების ჩართულობას სამოქალაქო საკითხებში.
- სააპლიკაციო ფორმა (Word-ის ფორმატში);
- ნიშნების ფურცელი (მე-2, მე-3 კურსის სტუდენტებისთვის), პირველი კურსის სტუდენტებს შეუძლიათ მიმდინარე შეფასების დამადასტურებელი დოკუმენტი;
- სარეკომენდაციო წერილი ინგლისურ ენაზე უნივერსიტეტის პროფესორისგან (ხელმოწერილი, PDF ფორმატში).
გთხოვთ, დოკუმენტები გაგზავნოთ არაუგვიანეს 2024 წლის 29 ნოემბრისა (18:00 - საქართველოს დროით) შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: TbilisiExchanges@state.gov და დანიშნულებაში მიუთითეთ „2025 SUSI for students”.

The U.S Embassy in Tbilisi is pleased to announce the 2025 Study of the U.S. Institute (SUSI) for Student Leaders on Civic Engagement. The five-week program will take place with a U.S. university in summer of 2025.
Please send the following documents by email to TbilisiExchanges@state.gov with the subject line “2025 SUSI for Students”:
- Completed application, saved in Microsoft Word format, applications saved in PDF format will not be accepted;
- The latest university transcript available for 2nd and 3rd-year students; 1st-year students should provide a document confirming the ongoing assessment. (in PDF format);