ევროპის საბჭოს ოფისი საქართველოში და მთავრობის ადმინისტრაცია აცხადებს კონკურსს თანასწორობის რეპორტიორის შესარჩევად.
კონკურსის საშუალებით ფართო საზოგადოებას თანაცხოვრებისა და მრავალფეროვნების მხარდამჭერი საინტერესო პირადი ისტორიების გაცნობისა და გაზიარების შესაძლებლობა ექნება.კონკურსში მონაწილეობა შეუძლია მათ, ვისაც ისტორიის თხრობის ტექნიკის გამოყენებით (storytelling) შეუძლიათ სხვადასხვა ციფრული პროდუქტების შექმნა: ვიდეო/ფოტო/ესე. ისტორიების გმირები შეიძლება იყვნენ მეგობრები, ნათესავები, მეზობლები, ვინც თანასწორობისთვის იბრძვის.
მონაწილეები შეირჩევიან გამოგზავნილი ციფრული პროდუქტების (ვიდეო, ფოტო, ესე) საფუძველზე. გამოაგზავნეთ ესე ქართულ ენაზე ან ფოტო მოკლე წარწერით ფოტოზე მოცემული ისტორიის შესახებ არაუმეტეს 50 სიტყვისა (დაშვებულია ასევე მობილურით გადაღებული ფოტოები) ან ვიდეო არაუმეტეს სამი წუთისა. ამავდროულად, ვიდეო, ფოტო თუ ესე უნდა გაზიარდეს კონკურსანტის პირად Facebook პლატფორმაზე ჰეშთეგის #თანასწორობისრეპორტიორი #Equalityreporter გამოყენებითა და კამპანიის ოფიციალური ფეისბუქ გვერდის მონიშვნის გზით.
აპლიკაციები უნდა გაიგზავნოს ელექტრონულ მისამართზე: antidiscrimination.georgia@coe.int სათაურით: თანასწორობის რეპორტიორი 2020 წლის 20 ოქტომბრამდე.
შეგახსენებთ, რომ ევროპის საბჭოს კამპანიის „მე ვირჩევ თანასწორობას“ ფარგლებში მიმდინარეობს აპლიკაციების მიღება თანასწორობის ელჩის შესარჩევად.

The Council of Europe Office in Georgia and the Government Administration are announcing a competition for: Equality Reporter.
Through the competition, the general public will have the opportunity to get acquainted and share interesting personal stories that support coexistence and diversity. The competition is open to those who can create different digital products using storytelling techniques: video/photo/essay. The characters in the stories can be friends, relatives, neighbours who are fighting for equality.
Participants will be selected based on the digital products sent (video, photo, essay). Send an essay in Georgian or a photo with a short caption about the story given in the photo in no more than 50 words (photos taken with a mobile phone are also allowed) or a video that is no longer than three minutes. At the same time, the video, photo or essay should be shared on the contestant's personal Facebook platform using the hashtag #Equalityreporter and a highlight for the campaign's official Facebook page.
Applications should be sent to: antidiscrimination.georgia@coe.int with the subject line: Equality Reporter by 20 October 2020.
Please remember that in the framework of the Council of Europe campaign "I Choose Equality", applications are being received to select an ambassador for equality.