ამერიკის საელჩო საქართველოში, საერთაშორისო გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობის მიღების მსურველთათვის, აცხადებს კონკურსს, UGRAD-ის სასწავლო სტიპენდიის მოსაპოვებლად.
გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ბაკალავრიატის საფეხურის, ნებისმიერი ფაკულტეტის მეორე, მესამე ან მეოთხე კურსის პირველი სემესტრის სტუდენტებს.
კონკურსის თანახმად, აპლიკანტი უნდა იყოს მინიმუმ 18 წლის და უნდა ირიცხებოდეს საკუთარი ქვეყნის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების საბაკალავრო საფეხურზე, აგრეთვე 2022 წლის მაისის შემდეგ ერთი სემესტრი მაინც უნდა ჰქონდეს დარჩენილი ბაკალავრიატის დასრულებამდე.

The US Embassy in Georgia is announcing a competition for UGRAD training scholarships for those wishing to participate in an international exchange program.
Students of the second, third or fourth year of the first semester of the undergraduate program can participate in the exchange program.
The competition is open to students of any faculty.
According to the competition, the applicant must be at least 18 years old and must be enrolled in a higher education institution in their own country, at the undergraduate level. Applicant must have at least one semester or an equivalent term remaining that she/he will complete at their home institutions upon return after the Global UGRAD Program.