გაცნობებთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს გერმანიის განათლებისა და კვლევის ფედერალური სამინისტროს მიერ დაფინანსებულ პროექტში: "მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგის პერსპექტივების ცვლილება", მონაწილეობისთვის განაცხადების მიღებას. ზემოთ აღნიშნულ პროექტში მონაწილეობა შესაძლებელია მედიის და სახელმწიფო მართვის სკოლის სტუდენტებისა და აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.
პროექტის მიზანია აქტიურ მოქალაქეებსა და ორგანიზაციებს აუმაღლოს მოტივაცია, რათა საზოგადოების ნაწილმა დაიწყოს ზრუნვა საქართველოში არსებული მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგების პერსპექტივების შეცვლაზე.
პროექტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრები გაიმართება:
- ოდესაში: 24 - 30 აგვისტო, 2018
- კიევში: 39 ოქტომბერი - 4 ნოემბერი, 2018
- ერევანში: 3 - 9 დეკემბერი, 2018
სამუშაო ჯგუფები დაიყოფა სამ კატეგორიად:
1. დებატები
მონაწილეებმა, ქვემოთ ჩამოთვლილ თემებზე, საქართველოში არსებული სიტუაცია უნდა შეაფასონ.
- ეკონომიკური ინდიკატორები
- საქართველოსა და ევროკავშირის/რუსეთის ურთიერთობები
- მეზობელ ქვეყნებთან ურთიერთობები
- კონფლიქტები
- ლტოლვილები
- დემოკრატიული ინსტიტუტების განვითარება
- სამოქალაქო საზოგადოების მმართველი ძალა
- მედიის თავისუფლება
2. ბლოგი/ფოტო
მონაწილეებმა უნდა შეაგროვონ დებატ ჯგუფის მუშაობის ამსახველი ფოტო-მასალა და განათავსონ ინტერნეტ ბლოგზე.
3. აუდიოვიზუალური ჯგუფი
მონაწილეებმა ოდესის სამუშაო შეხვედრის შესახებ უნდა მოამზადონ 2 ვიდეო რეპორტი.
სამუშაო ენა - ინგლისური
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად უნდა წარმოადგინოთ დეკანის სარეკომენდაციო წერილი ინგლისურ ენაზე.
პროექტი სრულად ფარავს, ტრანსპორტირების, საცხოვრებლისა და კვების ხარჯებს.
მონაწილემ თავად უნდა შეიძინოს ავიაბილეთი, თუმცა ჩასვლისთანავე აუნაზღაურდება გაწეული ხარჯი. პროექტის ფარგლებში, საცხოვრებლისა და კვების ხარჯები წინასწარ იქნება დაფარული.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ ოდესაში გასამგზავრებლად ავიაბილეთისთვის გამოყოფილია 200 ევრო.
კანდიდატებს განაცხადების წარმოდგენა შეუძლიათ ელექტრონული ფორმით 2018 წლის 29 ივლისის ჩათვლით შემდეგ მისამართზე: ir@cu.edu.ge

Caucasus University is announcing the application for participation in the project funded by the Federal Ministry of Education and Research of Germany: "Changing the Perspectives of Media Education and Political Dialogue". The project is open to media and public administration school students and academic/administrative staff.
The aim of the project is to motivate active citizens and organizations so that part of the society can start caring about changing the perspectives of media education and political dialogues in Georgia.
Within the framework of the project, working meetings will be held:
- In Odessa: 24 - 30 August, 2018
- In Kiev: October 39 - November 4, 2018
- In Yerevan: December 3 - 9, 2018
Working groups will be divided into three categories:
- Debate
Participants should assess the situation in Georgia on the following topics.
- Economic indicators
- Relations between Georgia and the European Union/Russia
- Relations with neighboring countries
- Conflicts
- Refugees
- Development of democratic institutions
- The ruling power of civil society
- Freedom of the media
- Blog/photo
Participants should collect photos of the work of the debate group and post them on the Internet blog.
- Audiovisual group
Participants must prepare 2 video reports about the Odessa workshop.
Work language - English
To participate in the competition, you must submit a letter of recommendation from the Dean in English.
The project fully covers transportation, housing and food costs.
The participant must purchase the ticket himself, but upon arrival, the cost will be reimbursed. Under the project, housing and food costs will be covered in advance.
Please note that a ticket for a flight to Odessa costs 200 euros.
Candidates can submit applications electronically until July 29, 2018 at the following address: ir@cu.edu.ge