გაცნობებთ, რომ ტულუზას უნივერსიტეტი, საფრანგეთი (University of Toulouse, France), გიწვევთ მოკლევადიან საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად (30 ივნისი - 11 ივლისი, 2025).
პროგრამის ფარგლებში მონაწილეები დაესწრებიან ფრანგული ენის 2 კვირიან ინტენსიურ კურსს და ექნებათ შესაძლებლობა მიიღონ მეტი ინფორმაცია ფრანგული კულტურის შესახებ. მონაწილეობა შეუძლიათ დაინტერესებულ პირებს, რომლებიც ფრანგულ ენას ფლობენ მინიმუმ A2 დონეზე.
პროგრამა მოიცავს შემდეგს და არა მხოლოდ:
- ფრანგული ენის ინტენსიური კურსი (30 საათი);
- კულტურული აქტივობები (10 საათი);
- ლანჩი ლექციებს შორის;
- გასვლითი ექსკურსიები.
2 კვირიანი კურსის ღირებულება შეადგენს 970 ევროს, რომელიც ფარავს საცხოვრებელში განთავსებისა და ქალაქში გადაადგილების ხარჯებს. ღირებულება არ მოიცავს მგზავრობისა და დაზღვევის ხარჯებს.
დაინტერესებულმა პირებმა რეგისტრაციისთვის და დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ მიმართოთ ტულუზას უნივერსიტეტის საზაფხულო პროგრამის ადმინისტრაციას შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე - short.programs@univ-toulouse.fr
დაინტერესებულ პირებს რეგისტრაციის გავლის შემდეგ გაეგზავნებათ ფრანგული ენის დონის განმსაზღვრელი ტესტი (placement test), რომლის შედეგების მიხედვითაც გადანაწილდებიან შესაბამის ჯგუფებში.

We hereby inform you, that University of Toulouse, France, opens applications for the Summer School (30 June - 11 July, 2025).
Interested individuals will have the opportunity to take a 2 week French language course and obtain more information about French culture. Individuals who have a minimum A2 level of French are eligible to participate.
- Intensive French language course: 30 hours;
- Cultural Activities - 10 hours;
- Lunches in a university;
- Excursions.
The cost of the 2-week course for participants is €970 which includes accommodation and transportation within the city. Please note that this fee does not cover travel and insurance expenses.
For registration and any additional inquiries, interested individuals should contact the representative at the University of Toulouse via the following email address: short.programs@univ-toulouse.fr.
The registration deadline is April 15, 2025.
After registration, interested individuals will receive a French language level test. Based on the results, they will be assigned to the appropriate group