14-16 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტმა Erasmus+ ის ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის წარმომადგენელს, საერთაშორისო მობილობების კოორდინატორს, სტეფან შტროჰმაიერს უმასპინძლა.
სამუშაო შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა განიხილეს უნივერსიტეტებს შორის არესებული თანამშრომლობა, მიღწევები და სამომავლო გეგმები.
ავსტრიის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ ის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი პარტნიორია. არსებული თანამშრომლობისას, უნივერსიტეტებს შორის არაერთი წარმატებული მობილობა განხორციელდა, როგორც სტუდენტებისთვის, ასევე აკადემიური/ადმინისტრაციული პერსონალისთვის. აღსანიშნავია ისიც, რომ Erasmus+ ICM 2018-2020 წლის პროექტის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტმა ისევ მოიპოვა დაფინანსება, რომელიც უფრო მეტად გააღრმავებს უნივერსიტეტებს შორის არესებულ პარტნიორობას.

Meeting with the representative from FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Austria
On January 14-16, under the framework of Erasmus+ Administrative Staff Mobility, Foreign Relations Department of Caucasus University hosted Stefan Storhmaier, Internationalization and mobility coordinator from FH JOANNEUM University of Applied Sciences, Austria.
During the job-shadowing meeting, the parties have discussed the cooperation between Universities, it’s achievements and future plans.
FH JOANNEUM University of Applied Sciences is one of the most important partner Universities in the framework of Erasmus+ Project. Within the existing cooperation many successful mobilities have been planned between both Universities for students as well as for Academic/ Administrative personnel.