კავკასიის უნივერსიტეტმა, Erasmus+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროექტის ფარგლებში (KA 171), მოიპოვა ევროკომისიის დაფინანსება ICHEC ბრიუსელის მენეჯმენტის სკოლასთან, ბელგია, მობილობების განსახორციელებლად. აღნიშნული პროექტი კავკასიის ბიზნესის სკოლის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს, სრულად დაფინანსებული ერთი სემესტრი გაატარონ პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლის მიზნით.
ICHEC ბრიუსელის მენეჯმენტის სკოლა 2023 წლიდან კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიულ პარტნიორია. გარდა ამისა, კავკასიის უნივერსიტეტთან ერთად ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ქსელის - NIBES-ის (Network of International Business and Economics Schools) წევრია, რომლის მიზანია ხელი შეუწყოს წევრ უნივერსიტეტებს შორის სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის გაცვლას, ერთობლივ კვლევებსა და აკადემიური პროგრამების განვითარებას.
ICHEC ბრიუსელის მენეჯმენტის სკოლა წარმოადგენს წამყვან უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას ბელგიაში, რომელიც ბიზნესის ადმინისტრირების სტუდენტებს პრაქტიკაზე, კვლევასა და მეწარმეობის განვითარებაზე ორიენტირებულ საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებს სთავაზობს. აღსანიშნავია, რომ ICHEC არის პირველი ფრანგულენოვანი მენეჯმენტის სკოლაა ბელგიაში, რომელმაც მიიღო AACSB აკრედიტაცია.
აღნიშნული თანამშრომლობა წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს NIBES-ის ქსელის ფარგლებში არსებული ურთიერთობების გაღრმავებისა და კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის გაძლიერების მიმართულებით.

Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility program (KA 171), Caucasus University has secured funding from the European Commission to implement mobility programs with ICHEC Brussels Management School, Belgium. This project will enable students of Caucasus School of Business to spend a fully funded semester at the partner university for study purposes.
Since 2023, ICHEC Brussels Management School has been a strategic partner of Caucasus University. Moreover, together with Caucasus University, it is a member of the Network of International Business and Economics Schools (NIBES), which aims to promote student and academic staff exchanges, joint research, and the development of academic programs among member institutions.
ICHEC Brussels Management School is one of Belgium’s leading higher education institutions, offering undergraduate and graduate programs in business administration focused on practical experience, research, and entrepreneurship development. It is noteworthy that ICHEC is the first French-speaking management school in Belgium to receive AACSB accreditation.
This collaboration represents an important step toward deepening relationships within the NIBES network and strengthening Caucasus University’s internationalization strategy.