12-16 ნოემბერს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანი დავით ნატროშვილი „Erasmus +“ პროგრამის ფარგლებში საფრანგეთის ქალაქ ლილში „ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტს“ სტუმრობდა.
ვიზიტის ფარგლებში იგი „პოლიტიკური და სოციალური მეცნიერებების ევროპული სკოლის“ (European School of Political and Social Sciences) ადმინისტრაციას და სტუდენტებს შეხვდა. სკოლის ადმინისტრაციასთან შეხვედრაზე სტუდენტების გაცვლის კუთხით დღეს არსებული მდგომარეობა და სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. სტუდენტებს კი მან წაუკითხა საჯარო ლექციების ციკლი, რომელიც პატარა ქვეყნების საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკის აქტუალურ საკითხებს და საქართველოს ევროპული ინტეგრაციის პერსპექტივებს ეხებოდა.

On November 12-16, 2018 Mr. David Natroshvili, the dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences visited the ‘Lille Catholic University’ in the city of France, Lille, in the frames of ‘Eramus +’ program.
During his visit he met the students and the administration of ‘European School of Political and Social Sciences’. During the meeting with the administration he discussed the current conditions of student exchange fields as well as future prospects. He held several public lectures where he touched on active issues of foreign and security policies of small countries as well as the prospect of Georgia’s integration into Europe.