17-21 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, საერთაშორისო კვირეულის პროგრამას (International Staff Week Program) უმასპინძლა. პროგრამაში მონაწილეობა მიიღო 20-ზე მეტმა აკადემიურმა და ადმინისტრაციულმა პერსონალმა ევროპის 15-მდე პარტნიორი უნივერსიტეტიდან.
პარტნიორი უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მონაწილეობა მიეღოთ ინტერაქციულ სესიებში შემდეგ აქტუალურ თემებზე:
- ერთობლივი/ორმაგი ხარისხის პროგრამების ინიცირებისა და განხორციელების მეთოდოლოგიები - ირენა მელუა, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის დარგში;
- საერთაშორისო პროექტების მიმართულებით საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება - პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი, აკაკი კაპანაძე და კავკასიის ტექნოლიგიების სკოლის პროფესორი მაქსიმ იავიჩი;
- საერთაშორისო აკრედიტაციები - საერთაშორისო აკრედიტაციის სამსახურის ხელმძღვანელი, ირმა გრძელიძე;
- კვლევა მდგრადი გარემოს შესწავლის შესახებ, ვორქშოპი საუნივერსიტეტო გარემოში ეკოლოგიური ალტერნატივების დანერგვის სტრატეგიაზე - თამარ კარბაია, კავკასიის ბიზნესის სკოლის აფილირებული ასისტენტ პროფესორი;
- “CU Ambassador” პროგრამის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარება- მარიამ ბარამიძე, სტუდენტური და ორგანიზაციული ღონისძიებების დეპარტამენტის მენეჯერი.
აღსანიშნავია, რომ კვირეულის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის რელევანტურ ფაკულტეტებთან, პროგრამაში მონაწილე უნივერსიტეტების პროფესორებისათვის ლექციები და მასტერკლასები ჩატარდა, ხოლო ადმინისტრაციული პერსონალისთვის შეხვედრები დაიგეგმა შესაბამის სკოლებთან და დეპარტამენტებთან. უცხოელ ლექტორებს უმასპინძლეს კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლებმა, ხოლო ადმინისტრაციულ პერსონალს როგორც მედიცინის, ტექნოლოგიებისა და ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლებმა, ასევე მონიტორინგისა და მეწარმეობისა და ინოვაციების დეპარტამენტებმა.

CU INTERNATIONAL STAFF WEEK 2025
On March 17-21, Caucasus University hosted the International Staff Week Program, where over 20 academic and administrative staff members from 15 European partner universities participated.
Representatives of partner universities had the opportunity to participate in interactive sessions on the following key topics:
• Methodologies for Initiating and Implementing Joint/Double Degree Programs – Irena Melua, Vice-President for Internationalization of Caucasus University.
• Sharing Best Practices in International Projects – Akaki Kapanadze, Director of the Project Management Department, and Maksim Iavich, Professor at the Caucasus School of Technologies.
• International Accreditations – Irma Grdzelidze, Head of the International Accreditation Service.
• Research on Exploring Sustainable Environment & Workshop on the Strategy for Introducing Ecological Alternatives in the University Environment – Tamar Karbaia, Affiliated Assistant Professor, Caucasus School of Business.
• Sharing Best Practices of the “CU Ambassador” Program – Mariam Baramidze, Manager of the Student and Organizational Events Department.
It is worth noting that, during the week, lectures and masterclasses were held for professors from the participating universities at relevant faculties of Caucasus University. Meetings for administrative personnel were also scheduled with the appropriate schools and departments. Foreign lecturers were hosted by the Schools of Public Administration and Humanities and Social Sciences, while administrative personnel were hosted by the Schools of Medicine, Technology, and Humanities and Social Sciences, as well as the Departments of Monitoring and Entrepreneurship and Innovation.