10 მარტიდან 19 მარტის ჩათვლით, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის, გაცვლითი პროგრამების მიმდინარე კონკურსების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრები გამართა.
შეხვედრების მიზანს წარმოადგენდა სტუდენტებისთვის კონკურსის პირობების გაცნობა და სააპლიკაციო პროცედურების შესახებ ინფორმაციის მიწოდება.
ერაზმუს+ ის გაცვლითი პროგრამებისთვის განაცხადების მიღება დასრულდება 31 მარტს, 2021, ხოლო საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამისთვის, 25 მარტს, 2021.
მიმდინარე კონკურსები სტუდენტებისთვის 2021 წლის შემოდგომის სემესტრის მობილობების დაგეგმვას ითვალისწინებს.

Informational meetings about the current exchange programs competitions for the students of Caucasus University
From March 10 to March 19, the Department of International Relations and Projects held briefings for students of Caucasus University on current exchange program competitions.
The purpose of the meetings was to acquaint students with the terms of the competition and to provide information about application procedures. During the meeting, students had the opportunity to ask questions about issues of interest to them and learn more about program or administrative procedures. They also received recommendations regarding the preparation of the documentation required for application submission.
Applications for Erasmus + exchange programs will end on March 31, 2021, and for the international exchange program on March 25, 2021.