16 ოქტომბერს, ფულბრაიტის პროგრამის ფარგლებში Fairleigh Dickinson-ის უნივერსიტეტის ვიცერექტორი, პროფესორი ჯეისონ სკორზა კავკასიის უნივერსიტეტს ეწვია.
ვიზიტის მიზანია, კავკასიის უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკის განსაზღვრა და ამ მიმართულებით უნივერსიტეტის მენეჯმენტისთვის საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარება.
სამუშაო ვიზიტი 2 კვირას გაგრძელდება, რომლის ფარგლებშიც შეხვედრები გაიმართება როგორც სკოლის დეკანებთან, ისე ადმინისტრაციულ პერსონალთან. სამუშაო შეხვედრების მიზანია, ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით უნივერსიტეტის საჭიროებების იდენტიფიცირება და რეკომენდაციების შემუშავება, რომლებიც საფუძვლად დაედება სტარტეგიული დოკუმენტის შემუშავებას.

On October 16, within the Fulbright Specialist Program, the Vice-rector of Fairleigh Dickinson University, Professor Jason Scorza visited Caucasus University.
The primary goal of the visit is to define internationalization policy of Caucasus University and share international experience with the University’s management in the field.
The working visit will last two weeks, meetings are planned with the school deans as well as with administrative staff. Sessions are aimed at identifying the University’s needs in terms of internationalization; the University will take into consideration professor Scorza's recommendations, which will make the basis for development of a strategic document.