19 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში ოფიციალურად გაიხსნა ჰარვარდის უნივერსიტეტის უწყვეტი განათლების პროფესიული და აღმასრულებელი განვითარების ცენტრის პროგრამა – „ლიდერობა: ორგანიზაციული ცვლილებებისა და წარმატების მართვა“.
პროგრამა გახსნეს კურსის ხელმძღვანელმა - ჰარვარდის უნივერსიტეტის პროფესორმა, ორგანიზაციული ქცევის, სტრატეგიისა და ლიდერობის ექსპერტმა ლორი პასკალმა; კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ირენა მელუამ და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის პროექტის ანალიტიკოსმა ელენე გაბელაიამ.
ჰარვარდის პროფესორების მიერ შემუშავებული ეს უნიკალური პროგრამა აერთიანებს რეგიონში ფინანსურ სექტორში დასაქმებულ 30-ზე მეტ ქალ პროფესიონალს და მიზნად ისახავს მათი ლიდერობის უნარების გაძლიერებას.
კურსი მოიცავს ინტერაქციულ ლექციებს, ქეისების ანალიზს, გუნდურ სავარჯიშოებს, სტრატეგიულ დისკუსიებსა და პრაქტიკულ აქტივობებს, რაც მონაწილეებს შესაძლებლობას მისცემს, მიღებული ცოდნა დაუყოვნებლად გამოიყენონ საკუთარ პროფესიულ საქმიანობაში.
პროგრამის მონაწილეები იმ ფინანსური ინსტიტუტების წარმომადგენლები არიან, რომლებიც გაეროს ქალთა გაძლიერების პრინციპების (WEPs) ხელმომწერები არიან.
აღსანიშნავია, რომ პროექტი ხორციელდება გაეროს ქალთა ორგანიზაციის (UN Women Georgia) მხარდაჭერით და დანიის მთავრობისა და ნორვეგიის განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს (NORAD) ფინანსური მხარდაჭერით.
კავკასიის უნივერსიტეტისთვის ჰარვარდის უნივერსიტეტის უწყვეტი განათლების ცენტრთან თანამშრომლობა წარმოადგენს უმნიშვნელოვანეს ნაბიჯს გლობალური დონის საგანმანათლებლო პროგრამების საქართველოში განხორციელების გზაზე და კიდევ ერთხელ ადასტურებს უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიასა და ლიდერობის განვითარებისკენ მიმართულ მისწრაფებებს.

On June 19, the official opening ceremony of Harvard University's Division of Continuing Education program – "Leadership Excellence: Driving Organizational Change and Success" – was held at the campus of Caucasus University.
The program was opened by the course leader, Professor Laurie Pascal of Harvard University, an expert in organizational behavior, strategy, and leadership; Irena Melua, Vice President of Caucasus University; and Elene Gabelia, Project Analyst at UN Women.
This unique leadership program, developed by Harvard professors, brings together more than 30 women professionals from the financial sector across the region, aiming to strengthen their leadership skills.
The course includes interactive lectures, case studies, group exercises, strategic discussions, and practical activities, enabling participants to immediately apply their newly acquired knowledge in their professional environments.
Participants represent financial institutions that are signatories to the Women’s Empowerment Principles (WEPs) initiated by the United Nations.
Notably, the project is implemented with the support of UN Women Georgia and is funded by the Government of Denmark and the Norwegian Agency for Development Cooperation (NORAD).
For Caucasus University, this collaboration with Harvard University’s Division of Continuing Education represents a significant milestone in delivering world-class educational programs in Georgia and reaffirms the university’s commitment to internationalization and leadership development.