კავკასიის უნივერსიტეტსა და ტომას ბატას უნივერსიტეტი ზლინში, ჩეხეთის რესპუბლიკა, შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
უნივერსიტეტის დაარსების ისტორია 1960 წლიდან იღებს სათავეს, დღეისათვის კი უმაღლეს საგანმანათლებლო სისტემაში ინარჩუნებს მყარ რეპუტაციას მაღალი ხარისხის კვლევითი საქმიანობით, სოციალური პასუხისმგებლობითა და საერთაშორისო სტუდენტების რაოდენობით. უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი მიმართულება მეწარმეობა, განსაკუთრებული აქცენტი ეთმობა მეწარმეობაზე ორიენტირებულ სასწავლო კურსებს და სტუდენტებისთვის დახმარების გაწევას ბიზნეს გეგმის შექმნასა და განვითარების პროცესში.
უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულება კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ სემესტრული გაცვლითი პროგრამებით და სხვადასხავა ტიპის მოკლევადიანი პროგრამებით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

An agreement of cooperation was signed between Caucasus University and Tomas Bata University in Zlin, Czech Republic.
The history of establishment of Tomas Bata University in Zlin starts from 1960, for today the University has a solid reputation in the higher educational system by ensuring the high-quality research activities , social responsibility and high number of international students. One of the important directions of the University is entrepreneurship, the university puts special emphasis on entrepreneurship courses as well as providing guidance to the students in business plan creation and development processes.
The partnership agreement signed between the Universities will enable the students of the Caucasus University to implement semester exchange programs and different types of short-term programs at the partner University.