25 დეკემბერს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საორიენტაციო შეხვედრა გამართა საუნივერსიტეტო გაცვლით პროგრამებში მონაწილე სტუდენტებისთვის.
2025 წლის გაზაფხულის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტის 50-მდე სტუდენტი მონაწილეობას მიიღებს ბილატერალურ საერთაშორისო/ Erasmus+ ის გაცვლით პროგრამებში და გაემგზავრებიან უნივერსიტეტის პარტნიორ უმაღლეს სასწავლებლებში შემდეგ ქვეყნებში: საფრანგეთი, გერმანია, ესპანეთი, აშშ, სამხრეთ კორეა, ავსტრია, პოლონეთი, ბულგარეთი, პორტუგალია, იტალია, ლიეტუვა, საბერძნეთი, უნგრეთი და თურქეთი.

On December 25, the International Relations Department held an orientation meeting for students participating in the university exchange programs.
In the Spring semester of 2025, up to 50 students of the Caucasus University will participate in Bilateral /Erasmus+ exchange programs and will travel to the university's partner higher education institutions in the following countries: France, Germany, Spain, USA, South Korea, Austria, Poland, Portugal, Italy, Lithuania, Greece, Hungary, Bulgaria and Turkey.
During the meeting, students received additional information regarding the mobility process and the subsequent stages of completing their studies at the partner university.