19 დეკემბერს, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საორიენტაციო შეხვედრა გამართა საუნივერსიტეტო გაცვლით პროგრამებში მონაწილე სტუდენტებისთვის.
2024 წლის გაზაფხულის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტის 35-მდე სტუდენტი მონაწილეობას მიიღებს ბილატერალურ საერთაშორისო/ Erasmus+ ის გაცვლით პროგრამებში და გაემგზავრებიან უნივერსიტეტის პარტნიორ უმაღლეს სასწავლებლებში შემდეგ ქვეყნებში: აშშ, საფრანგეთი, გერმანია, ავსტრია, პორტუგალია, პოლონეთი, ესტონეთი, ლიეტუვა, რუმინეთი, უნგრეთი, ესპანეთი, ჰოლანდია და სლოვაკეთი.

On December 19, the Department of International Relations held an orientation meeting for students participating in university exchange programs.
In the spring semester of 2024, up to 35 students of the Caucasus University will participate in bilateral international/Erasmus+ exchange programs and will go to the university's partner higher education institutions in the following countries: USA, France, Germany, Austria, Portugal, Poland, Estonia, Lithuania, Romania, Hungary, Spain, Holland and Slovakia.
During the meeting, students received additional information on the mobility process and the subsequent stages of completing their studies at the partner university.