23-27 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ერაზმუს+ ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში, ალანიას უნივერსიტეტის, თურქეთი, არქიტექტურის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენელთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენელმა სტუმრებს გააცნო ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. დამატებით ასევე გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა არქიტექტურის და დიზაინის სკოლის დეკანთან - მარიამ მენაბდესთან.
აღსანიშნავია ისიც, რომ კავკასიის უნივერსიტეტმა და ალანიას უნივერსიტეტმა თანამშრომლობა გააფორმეს ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On June 23-27, the Department of International Relations of Caucasus University hosted representatives of the Faculty of Architecture of Alanya University, Turkiye, within the framework of the Erasmus+ administrative mobility.
As part of the visit, an introductory meeting was held with a representative of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the representative of the department informed the guests about the educational programs, international programs and achievements of the university. Additionally, an introductory meeting was held with the Dean of the School of Architecture and Design - Mariam Menabde.
It is also worth noting that Caucasus University and Alanya University signed a cooperation agreement within the framework of the Erasmus+ international credit mobility program. This program will provide Caucasus University students and academic staff with the opportunity to take advantage of an exchange program at a partner university.