15 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა აღმოსავლეთ ბავარიის ამბერგ-ვეიდენის ტექნიკური უნივერსიტეტის, გერმანია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორს, ანაბელ ვოლფს და მედიისა და ტექნოლოგიების ფაკულტეტის წარმომადგენლებს, ტატიანა ივანოვსკას და მაიკლ ვიელს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტისა და ტექნოლოგიების სკოლის წარმომადგენლებთან, კომპიუტერული მეცნიერებისა და ხელოვნური ინტელექტის საბაკალავრო პროგრამის აკადემიურ ხელმძღვანელთან, რატი სხირტლაძესთან და ტექნოლოგიების სკოლის სამაგისტრო და საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამების ადმინისტრაციულ დირექტორთან ნათია სულაბერიძესთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობები — საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამისა და „ერაზმუს+“-ის პროექტის ფარგლებში დაფინანსებისთვის ერთობლივი განაცხადის მომზადება, ასევე საზაფხულო სკოლის ფარგლებში სტუდენტების ინტერაქციის გაძლიერება, რაც უნივერსიტეტის ინტერნაციონალიზაციის სტრატეგიის ერთ-ერთ უმნიშვნელოვანეს პრიორიტეტს წარმოადგენს.
კავკასიის უნივერსიტეტი გერმანიაში 20-ზე მეტ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებასთან თანამშრომლობს და სტუდენტებსა და აკადემიურ- ადმინისტრაციულ პერსონალს სთავაზობს სხვადასხვა ტიპის გრძელვადიან და მოკლევადიან პროგრამებს. უნივერსიტეტის სტუდენტებისათვის გერმანია ერთ-ერთი მოწინავე და პრიორიტეტული დესტინაციაა.

On October 15, Caucasus University hosted Annabelle Wolff, Director of the Department of International Relations, and representatives of the Faculty of Media and Technology, Tatyana Ivanovska and Michael Wiehl from of the Ostbayerische Technische Hochschule Amberg-Weiden, Germany.
Within the framework of the visit, a work meeting was held with representatives of the Department of International Relations and the School of Technology of Caucasus University, the Academic Director of the Bachelor’s Program in Computer Science and Artificial Intelligence, Rati Skhirtladze, and the Administrative Director of the Master’s and Bachelor’s Programs of the School of Technology, Natia Sulaberidze.
During the meeting, the parties discussed opportunities for further deepening cooperation — preparing a joint application for funding within the framework of the international exchange program and the Erasmus+ project, as well as enhancing student interaction within the framework of the summer school, which is one of the most important priorities of the university's internationalization strategy.
Caucasus University cooperates with more than 20 higher education institutions in Germany and offers students and academic and administrative staff various types of long-term and short-term programs. Germany is one of the leading and priority destinations for university students.