16-18 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტი TechCamp-ს მასპინძლობს, რომელიც აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის და საქართველოში აშშ-ის საელჩოს ორგანიზებით ხორციელდება თემაზე: დეზინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლა კავკასიის რეგიონში (Countering Disinformation Throughout the Caucasus.)
TechCamp-ის ვორკშოპების სერიაში მონაწილეობას იღებენ როგორც აშშ-ის საელჩოს, კავკასიის უნივერსიტეტისა და TechCamp-ის წარმომადგენლები, ასევე ის ტრენერები, რომლებიც ტრენინგებს სხვადასხვა თემების ირგვლივ ჩაატარებენ. აღნიშნული ტრენინგების მიზანია მონაწილეებს იმ ინსტრუმენტებისა და კონცეფციების შესწავლა/აღმოჩენაში დაეხმარონ, რომელთა ცოდნაც დეზინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლისთვის მნიშვნელოვანია და ხელს შეუწყობს მედიაწიგნიერებას.
TechCamps არის პრაქტიკული, მონაწილეთა ინტერესებზე ორიენტირებული ვორკშოპები, რომლებიც აკავშირებენ კერძო სექტორის ტექნოლოგიების ექსპერტებს ძირითად პოპულაციებთან - ჟურნალისტებთან, არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, სამოქალაქო საზოგადოების დამცველებთან და ა.შ. - რათა შეისწავლონ და გამოიყენონ ინოვაციური ტექნიკური მიდგომები გლობალურ საკითხებზე მუშაობისა. ასევე, TechCamp ეხმარება მონაწილეებს, რომ განახორციელონ თავიანთი პროექტები სემინარის შემდგომ, შეიძინონ საქმიანი კავშირები როგორც ერთმანეთთან, ასევე ტრენერებთან თუ აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის თანამშრომლებთან.
TechCamp-მა სტარტი აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტში 2010 წელს აიღო და მას შემდეგ განახორციელა 40-ზე მეტი TechCamp სემინარი მთელს მსოფლიოში, რომელმაც 110-ზე მეტი ქვეყნიდან 2100-ზე მეტი მონაწილე მოამზადა. 2019 წლის TechCamp პროგრამა გადავიდა განათლებისა და კულტურის საქმეთა ბიუროში (ECA).

TechCamp at Caucasus University
On February 16-18, Caucasus University is hosting a TechCamp organized by the US State Department and the US Embassy in Georgia on the topic: Countering Disinformation Throughout the Caucasus.
Representatives of the US Embassy, Caucasus University and TechCamp, as well as trainers who will conduct trainings on various topics, participate in the series of TechCamp workshops. The purpose of the mentioned trainings is to help the participants to learn/discover the tools and concepts, the knowledge of which is important for the fight against disinformation and promote media literacy.
TechCamps are hands-on, participant-driven workshops that connect private sector technology experts with key populations - journalists, non-governmental organizations, civil society advocates, etc. - to learn and use innovative technical approaches to work on global issues. Also, TechCamp helps participants to implement their projects after the workshop, to acquire business connections with each other and with trainers or US State Department employees.
TechCamp started at the US State Department in 2010 and has since delivered more than 40 TechCamp workshops around the world, training more than 2,100 participants from more than 110 countries. In 2019 TechCamp program has moved to the Education and Cultural Affairs Bureau (ECA).