კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა, ევროპის უნივერსიტეტების ასოციაციის გენერალურ ასამბლეასა და ყოველწლიურ კონფერენციას ესწრებოდა. ღონისძიებას 10-12 აპრილს, სვონსის უნივერსიტეტმა (უელსი) უმასპინძლა.
წლევანდელი კონფერენციის თემა გახლდათ - "უნივერსიტეტები ევროპაში: კეთილსინდისიერება ცვლილებების დროს“, რომლის გარშემო სხვადასხვა ფორმატში გაიმართა დისკუსიები, შეხვედრები, სესიები.
ევროპული უნივერსიტეტების ასოციაცია ყველაზე მასშტაბური საუნივერსიტეტო გაერთიანებაა, რომელიც 800-ზე მეტ უნივერსიტეტსა და 48 ევროპული ქვეყნის წარმომადგენლისგან შემდგარ რექტორთა ეროვნულ კონფერენციას აერთიანებს. ორგანიზაცია უზრუნველყოფს ევროპის უმაღლესი განათლების პოლიტიკისა და პრაქტიკის შესწავლას ხარისხის უზრუნველყოფის, ინტერნაციონალიზაციის, მმართველობისა და დაფინანსების კუთხით, ასევე ახორციელებს ტრანსნაციონალური და ინსტიტუციური განვითარების პროექტებს.

Irena Melua, the Vice President of Caucasus University for internationalization, participated in the General Assembly and Annual Conference of the European Universities Association. This event took place at Swansea University (Wales) from April 10th to 12th.
The conference theme for this year was "Universities in Europe:Integrity in Times of Change". It served as the focal point for discussions, meetings, and sessions in various formats.
The European Universities Association is the largest university association, bringing together over 800 universities and the National Rectors' Conference, which comprises representatives from 48 European countries. The organization provides a study of European higher education policy and practice in terms of quality assurance, internationalization, governance and financing. Additionally, it implements transnational and institutional development projects.