31 მაისი-4 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, Erasmus+ ის აკადემიური პერსონალის ვირტუალური მობილობის ფარგლებში, კაუნასის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (Kauno Kolegija, University of Applied Sciences, Lithuania) პროფესორს უმასპინძლა.
ვირტუალური მობილობის ფარგლებში პროფესორმა, ლიგიტა ჯუდიკაიტე-პასვენსკიენემ (Ligita Judickaite-Pasvenskiene) კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის საბაკალავრო საფეხურის სტუდენტებს ჩაუტარა ლექციები თემაზე - აუდიოვიზუალური თარგმნა-სუბტიტრები.
გასათვალისწინებელია, რომ მობილობის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელსაც ესწრებოდნენ კაუნასის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტეტის ხელოვნებისა და განათლების ფაკულტეტის დეკანი იოლანტა ბარეიკიენე (Jolanta Bareikiene) და კავკასიის განათლების სკოლის დეკანი ალუდა გოგლიჩიძე. შეხვედრის ფარგლებში მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს საგანმანათლებლო პროგრამები, ისაუბრეს თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე.
კაუნას გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტი საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility-ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On May 31-June 4, the Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted a professor from Kauno Kolegija, University of Applied Sciences (Lithuania), as part of virtual mobility of Erasmus + academic staff.
Within the framework of virtual mobility, Professor Ligita Judickaite-Pasvenskiene gave lectures to undergraduate students of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences on the topic: Audiovisual translation-subtitles.
It should be noted that a work meeting was held within the framework of the mobility, which was attended by the Dean of the Faculty of Arts and Education of the Kauna University of Applied Sciences, Jolanta Bareikiene and the Dean of Caucasus School of Education, Aluda Goglichidze. During the meeting, the parties introduced each other to educational programs, and spoke about opportunities for enhancing cooperation.
Kauna University of Applied Sciences is a partner of Caucasus University under the International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration is aimed at mobility of administrative and academic staff between universities.