18, 19 და 22 ივლისს, გაიმართება ბიზნესის სკოლის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების დაცვა, D33 აუდიტორიაში.
სტუდენტები წარადგენენ ნაშრომებს შემდეგ თემებზე:
18 ივლისი:
- თამარ ხუხუნაიშვილი - Understanding Reasons of Cost Overruns in Construction Projects of Georgia from Contractor’s Point of View;
- გიორგი ჯიბლაძე - The Risks and Opportunities of Investments versus Savings in Emerging Financial Markets;
- ელენე კეკელია - Development and Perspectives of Financial Distress Prediction in Georgian Companies.
19 ივლისი:
- ლევან გონაშვილი - გლობალიზაციის მულტიკულტურული გარემოსა და ხელოვნური ინტელექტის ტექნოლოგიების გავლენა მომსახურების სფეროს თანამშრომლების სამუშაო კმაყოფილებაზე (Mcdonald’s-ის მაგალითზე);
- ლანა დუმბაძე - ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების შესაძლებლობები საოჯახო ტიპის სასტუმროებში (აჭარის რეგიონი);
- ნინო ბიბილაშვილი - თანამშრომლების კმაყოფილების გავლენა მომსახურების სფეროზე (სატელეფონო ცენტრის მაგალითზე);
- მარიამ ბიწაძე - მულტიკულტურული სამუშაო გარემოს გამოწვევები გლობალიზაციის პირობებში;
- სალომე სალუქვაძე - ხელოვნური ინტელექტის გამოყენება პროექტის მენეჯმენტის პროცესების გაუმჯობესებაში;
- დეა ნიჟარაძე - ხელმძღვანელთა მართვის სტილის გავლენა სამოქალაქო ორგანიზაციული ქცევის ფორმირებაზე არასამთავრობო ორგანიზაციებში;
- ნინო კურტანიძე - ავტომატიზაციის თანამედროვე სფეროსა გავლენა პროექტ მენეჯმენტის პერფორმანსის ოპტიმიზაციაზე, ხარჯებსა და ხარისხზე, საქართველოს საბანკო ბაზრის მაგალითზე;
- ქრისტინე ქურდაძე - ქართული თაფლისა და დედა ფუტკრის საექსპორტო პოტენციალი და გამოწვევები (ბაზრის ანალიზი და შესაძლებლობები ამერიკის შეერთებულ შტატებში);
- ქრისტინე გოგია - მულტიკულტურული კომპანიების გამოწვევები გლობალიზაციისა და ტექნოლოგიების განვითარების ერაში (თაობათა ჭრილში);
- ნაზი ფოფხაძე -ხელოვნური ინტელექტის პროგრამები - თანამედროვე ორგანიზაციის მართვის გამოწვევები და შესაძლებლობები;
- მარიამ აფციაური - კომპანიის ლიდერების გამოწვევები კულტურული მრავალფეროვნების შემთხვევაში.
- თამარ ჟიჟილაშვილი - How Tech Talents Find and Evaluate Information About Potential Employers: A Space International Case Study;
- სალომე კასრაძე - დამსაქმებლის ბრენდინგი და თანამშრომელთა კმაყოფილება სამედიცინო სექტორში (სს მეგა-ლაბის მაგალითზე);
- გიორგი კაკულია - დიჯიტალიზაციისა და ტექნოლოგიური განვითარების გავლენა როგორც ორგანიზაციისა, ასევე მომხმარებელთა დამოკიდებულების ჭრილში სწრაფი კვების ინდუსტრიაში (“საბვეის” მაგალითზე);
- დათა გვეტაძე - პაციენტის უსაფრთხოება და რისკის მართვა ქართულ კლინიკებში.
22 ივლისი:
- გიორგი რეხვიაშვილი - დისტანციური მუშაობის გავლენა თანამშრომელთა პროდუქტიულობაზე;
- მარიამ ბოგვერაძე - კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის გავლენის ანალიზი მომხმარებლების კმაყოფილებაზე და ლოიალობაზე საქართველოს საბანკო სექტორში.

On July 18, 19 and 22, there will be a defense of the master's theses of the students of the Master's program of the School of Business, in the auditorium D33.
Students will present papers on the following topics:
July 18:
- Tamar Khukhunaishvili - Understanding Reasons of Cost Overruns in Construction Projects of Georgia from Contractor's Point of View;
- Giorgi Jibladze - The Risks and Opportunities of Investments versus Savings in Emerging Financial Markets;
- Elene Kekelia - Development and Perspectives of Financial Distress Prediction in Georgian Companies.
19'th of July:
- Levan Gonashvili - the impact of the multicultural environment of globalization and artificial intelligence technologies on the job satisfaction of employees in the service sector (on the example of McDonald's);
- Lana Dumbadze - Possibilities of using artificial intelligence in family-type hotels (Adjara region);
- Nino Bibilashvili - the impact of employee satisfaction on the service field (for example, a call center);
- Mariam Bitsadze - challenges of multicultural work environment in the conditions of globalization;
- Salome Salukvadze - use of artificial intelligence in the improvement of project management processes;
- Dea Nizharadze - the influence of leadership style on the formation of civil organizational behavior in non-governmental organizations;
- Nino Kurtanidze - the influence of the modern field of automation on the optimization of project management performance, costs and quality, on the example of the Georgian banking market;
- Kristine Kurdadze - Georgian honey and queen bee export potential and challenges (market analysis and opportunities in the United States of America);
- Kristine Gogia - challenges of multicultural companies in the era of globalization and technology development (in terms of generations);
- Nazi Pofkhadze - artificial intelligence programs - challenges and opportunities of modern organization management;
- Mariam Aptsiauri - Challenges of company leaders in case of cultural diversity.
- Tamar Zhizhilashvili - How Tech Talents Find and Evaluate Information About Potential Employers: A Space International Case Study;
- Salome Kasradze - employer branding and employee satisfaction in the medical sector (on the example of JSC Mega-Lab);
- Giorgi Kakulia - the impact of digitalization and technological development in terms of both organization and consumer attitudes in the fast food industry (for example, "Subway");
- Data Gvetadze - Patient safety and risk management in Georgian clinics.
July 22:
- Giorgi Rekhviashvili - impact of remote work on employee productivity;
- Mariam Bogveradze - Analysis of the impact of corporate social responsibility on customer satisfaction and loyalty in the Georgian banking sector.