13 სექტემბერს, წიგნის თარგმნის პროგრამა 2024-ის ფარგლებში გამარჯვებული პროექტის - “ადამიანები და რეალობა - სწრაფი და ინფორმირებული გადაწყვეტილების მიღება ექსპერიმენტების საშუალებით” საწყისი (kick-off) შეხვედრა გაიმართა, წიგნის ავტორია ცნობილი ავტორი და მეწარმე გიფ კონსტებლი.
ღონისძიებაზე კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა - აკაკი კაპანაძემ და მთარგმნელმა, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა - ხათუნა ბასილაშვილმა ისაუბრეს პროექტის ამოცანებსა და მიზნებზე, ასევე პროექტის მნიშვნელობაზე მეწარმეობისა და ბიზნესის განვითარების მიმართულებით. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის მენეჯმენტის შესაბამისი წარმომადგენლები და განიხილეს შესაძლებლობები პროგრამის განხორციელებისა და შედეგების დისემინაციისთვის.
გიფ კონსტებლის ადამიანები და რეალობა წარმოადგენს ეფექტური, სტრატეგიული კომუნიკაციის საშუალებით ბრენდის ჩამოყალიბების წინაპირობას და მნიშვნელოვან რესურსს მომხმარებლისა და კომპანიის/სერვისის მედიაციისთვის. წიგნში განხილული პრინციპები გააძლიერებს ბიზნესისა და მენეჯმენტის სექტორის პასუხისმგებლობიან დამოკიდებულებასა და მის გლობალურ ბაზრის მოთხოვნებთან შესაბამისობას.

Kick-of meeting of Book Translation Program 2024
On September 13th, a kick-off meeting was held for the winning project of the Book Translation Program 2024 – “Testing with Humans: How to Use Experiments to Drive Faster, More Informed Decision Making” by a well-known Author and Entrepreneur Giff Constable.
Within the Event, Director of Project management department of Caucasus University – Akaki Kapanadze and Translator, associate Professor of Caucasus University – Khatuna Basilashvili discussed Project objectives and goals, as well as project values regarding entrepreneurship and business development. The meeting was also attended by the relevant members of Caucasus University management, discussing opportunities for the implementation and dissemination of the project results.
Giff Constable’s Testing with Humans is a base for brand building through effective, strategic communication and important resource for mediation of customer and company/service. Principles discussed in the book will strengthen the responsible attitude of business and management sectors and its relevance with global market requirements.