გაცნობებთ, რომ აშშ-ის საელჩოს საზოგადოებრივ საქმეთა განყოფილება აცხადებს კონკურსს ამერიკელი ავტორების წიგნის თარგმნის პროგრამაზე.
პროგრამის მიზანია ქართველი სტუდენტებისათვის, მკვლევარებისა და დაინტერესებული საზოგადოებისთვის გაზარდოს უახლეს კვლევებზე, სახელმძღვანელოებსა და თანამედროვე პოპულარულ ლიტერატურაზე ფინანსური და ფიზიკური ხელმისაწვდომობა.
პროგრამის დაფინანსების შემთხვევაში, წიგნის თარგმნის პროექტის ფარგლებში გაიცემა გრანტები შემდეგი მიმართულებით:
- მედია
- ზოგადი განათლება
- მხატრული ლიტერატურა
- საჯარო პოლიტიკა/სამოქალაქო განათლება;
29 მარტი, 2021
8 ივნისი, 2021
საპროექტო განაცხადი ელექტრონულად უნდა გაიგზავნოს შემდეგ მისამართზე TbilisiGrants@state.gov და გთხოვთ, სათაურში დაურთოთ პროგრამის სახელწოდება (Book Translation Program).

Book Translation Program 2021
Please be informed that the Public Affairs Section of the US Embassy is announcing a competition for a program to translate books by American authors.
The goal of the program is to increase financial and physical access to the latest research, textbooks, and contemporary popular literature for Georgian students, researchers, and the interested public.
In case of program funding, grants will be awarded within the framework of the book translation project in the following areas:
• Public Policy / Civic Education
• Media
• Economic
• General Education
• Fiction;
Deadlines for receiving project applications electronically are:
• March 29, 2021
• June 8, 2021
The project application should be sent electronically to the following address TbilisiGrants@state.gov and please attach the title of the program (Book Translation Program) in the title.