კავკასიის უნივერსიტეტის მწვანე ტურიზმის ჰაბის შეხვედრა დაცული ტერიტორიების სააგენტოს წარმომადგენლებთან
23 აპრილი 2026
22 აპრილს, Erasmus+ CBHE პროექტის ENRICHER Hubs – „მწვანე ტურიზმის კონცეფციის შემუშავება ცოდნის გაღრმავების გზით“ ფარგლებში გაიმართა დაინტერესებულ მხარეთა შეხვედრა - დაცული ტერიტორიების სააგენტოს დაგეგმვისა და განვითარების დეპარტამენტის უფროს ნატა სულთანიშვილს,   პროდუქტის განვითარების სპეციალისტ ნათია ანდღულაძესა და კავკასიის უნივერსიტეტის ტურიზმის სკოლის აფილირებულ ასისტენტ პროფესორ ნატო რობიტაშვილს შორის.
შეხვედრის მიზანი იყო პროექტის ფარგლებში დაინტერესებულ მხარეებთან თანამშრომლობის გაძლიერება, მდგრადი ტურიზმის განვითარების მიმართულებით არსებული საჭიროებებისა და გამოწვევების განხილვა, ასევე, იმ შესაძლებლობების იდენტიფიცირება, რომლებიც ხელს შეუწყობს აკადემიურ სივრცესა და შრომის ბაზარს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას.
დისკუსიის ფარგლებში მხარეებმა იმსჯელეს მწვანე ტურიზმის განვითარების თანამედროვე ტენდენციებზე, დაცული ტერიტორიების როლზე მდგრადი ტურიზმის ხელშეწყობაში, ასევე იმ კომპეტენციებსა და პრაქტიკულ უნარებზე, რომლებიც მნიშვნელოვანია ტურიზმის სექტორის მომავალი სპეციალისტებისთვის.
შეხვედრის ფარგლებში განისაზღვრა სამომავლო თანამშრომლობის პრიორიტეტული მიმართულებები, რომლებიც ითვალისწინებს აკადემიური რესურსის მხარდაჭერას დაცული ტერიტორიების კვლევისა და ინტერპრეტაციის პროცესში, ერთობლივი ინიციატივებისა და აქტივობების დაგეგმვას, ასევე პროექტის ფარგლებში შექმნილი მწვანე ტურიზმის ჰაბის საქმიანობაში სხვადასხვა დაინტერესებული მხარის აქტიურ ჩართულობას.

Caucasus University Green Tourism Hub Holds Meeting with Representatives of the Agency of Protected Areas
On 22 April, within the framework of the Erasmus+ CBHE project ENRICHER Hubs – “Enhancing the Green Tourism Concept through Knowledge", a stakeholder meeting was held between Nata Sultanishvili, Head of the planning and Development Department of the Agency of Protected Areas, Natia Andguladze, Product Development Specialist at the Agency of protected Areas, and Nato Robitashvili, Affiliated Assistant Professor at the Caucasus Tourism School of Caucasus University.
The meeting aimed to strengthen cooperation with key stakeholders within the project, discuss the current needs and challenges related to sustainable tourism development, and identify opportunities to foster closer collaboration between higher education institutions and the labor market.
During the meeting, participants exchanged views on current trends in green tourism, the role of protected areas in promoting sustainable tourism, and the competencies and practical skills that are essential for future professionals in the tourism sector.
The meeting outlined priority areas for future cooperation, including the provision of academic support in the research and interpretation of protected areas, the planning and implementation of joint initiatives and activities, and the active involvement of diverse stakeholders in the activities of the Green Tourism Hub established in the framework of the project.