გაცნობებთ, რომ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი Erasmus + Jan Monnet Networks-ის პროექტის „ევროპასთან დაკავშირება პერიფერიაში“ (Linking “Europe at the Periphery“) ფარგლებში მართავს დღენახევრიან სემინარს "Experiencing Europe", რომელზეც იწვევს მკვლევრებს, დოქტორანტებს, ასევე სხვა ექსპერტებს სოციალური და ჰუმანიტარული მეცნიერებების სხვადასხვა დარგიდან.
სემინარზე აქცენტი გაკეთდება ისეთ საკითხებზე, თუ როგორ აღიქმება და რა გავლენას ახდენს ევროპა ზოგადად და ევროკავშირი, უფრო კონკრეტულად, პერიფერიის ქვეყნებისა და საზოგადოებების ყოველდღიურობაზე. სემინარის მეორე ნაწილი დაეთმობა ტუბინგენის უნივერსიტეტის პროფესორის, თომას დიესის ლექციას თემაზე: „Ambiguities of Europe: Reimaginations of Identity, Borders and Societal Orders".
სემინარი ჩატარდება 2021 წლის 29-30 მარტს პროგრამა Zoom-ის დახმარებით.
სემინარის ორგანიზატორია ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. სემინარის ფორმატის ცვლილება დამოკიდებულია COVID 19-თან დაკავშირებულ ეპიდვითარებაზე. იმ შემთხვევაში, თუ სემინარი გაიმართება არადისტანციურ რეჟიმში, საორგანიზაციო მხარე დაფარავს ლანჩის, ყავის შესვენებებისა და სემინარის მონაწილეთა განთავსების ხარჯებს.
პროექტი არ ფარავს მგზავრობის ხარჯებს.
დაინტერესებულმა პირებმა 2021 წლის 15 იანვრის ჩათვლით უნდა გაგზავნონ მოკლე აბსტრაქტი (250 სიტყვის მოცულობით, ინგლისურ ენაზე) ელ-ფოსტაზე: experiencing.europe@iliauni.edu.ge
სემინარში მონაწილეობა უფასოა. სემინარის ყველა მონაწილეს გადაეცემა სერტიფიკატი.
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში, გთხოვთ, იხილეთ დანართი ფაილი ან/და დაუკავშირდით ორგანიზატორებს (ანა მიქაუტაძე, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი. ელფოსტა: ana.mikautadze.1@iliauni.edu.ge ).

Ilia State University is hosting a one-and-a-half-day seminar on "Experiencing Europe" within the framework of the Erasmus + Jean Monnet Networks project “Linking Europe At the Periphery (LEAP)", which invites researchers, doctoral students and other experts in social sciences and humanities from different fields.
The seminar will focus on issues such as how Europe is perceived and what impact Europe has in general and the EU in particular on the daily lives of peripheral countries and societies. The second part of the seminar will focus on a lecture "Ambiguities of Europe: Reimagination of Identity, Borders and Societal Orders" by Thomas Diez, Professor at the University of Tübingen.
The workshop will be held on March 29-30, 2021 using the program “Zoom”.
The seminar is organized by Ilia State University. The change in the format of the workshop depends on the development of the COVID 19 pandemic. In case the seminar is held in a non-distance mode, the organizing party will cover the costs of lunch, coffee breaks and accommodation of the seminar participants.
The project does not cover travel expenses.
Interested candidates should send a short abstract (250 words in English) to the following e-mail: experiencing.europe@iliauni.edu.ge by January 15, 2021.
Participation in the seminar is free. All participants of the seminar will be awarded a certificate.
If you have additional questions, please see the attached file and/or contact the organizers (Ana Mikautadze, Ilia State University. Email: ana.mikautadze.1@iliauni.edu.ge).