4-11 ნოემბერს, გერმანიის განათლებისა და კვლევის ფედერალური სამინისტროს მიერ დაფინანსებული პროექტის - „მედია განათლებისა და პოლიტიკური დიალოგის პერსპექტივების ცვლილება“ ფარგლებში, კავკასიის სამართლის სკოლის პროფესორი მამუკა ანდღულაძე და კავკასიის სახელმწიფო მართვისა და მედიის სკოლის სტუდენტები - ნანა ინასარიძე და ელენე ბარჯაძე, რიგით მეორე სამუშაო შეხვედრას დაესწრნენ ქალაქ კიევში, უკრაინაში.
პირველი სამუშაო შეხვედრის მსგავსად, აქაც მონაწილეები გადანაწილდნენ დებატების, აუდიო-ვიზუალურ და ფოტო/ბლოგის სამუშაო ჯგუფებში. დებატ ჯგუფის მონაწილე ქვეყნების (გერმანია, საქართველო, სომხეთი, უკრაინა) წარმომადგენლებმა განიხილეს მათ რეგიონში არსებული „გაყინული კონფლიქტები.“ აუდიო-ვიზუალურმა ჯგუფმა, ზემოაღნიშნულ თემატიკაზე გადაიღო ვიდეო და ამასთანავე ჩაატარა სამოქალაქო გამოკითხვა, რომელიც მოიცავდა ისეთ კითხვებს როგორებიცაა: რა არის კონფლიქტი? რა გავლენა აქვს კონფლიქტს რიგითი მოქალაქის ცხოვრებაზე და ა.შ. ფოტო/ბლოგის ჯგუფმა შექმნა ფოტო მასალა, რომელშიც ასახულია ორივე ჯგუფის სამუშაო პროცესი.

On November 4-11, in Kiev Professor of Caucasus School of Law Dr. Mamuka Andguladze and students of Caucasus School of Governance and Caucasus School of Media - Nana Inasaridze and Elene Barjadze, respectively, attended a workshop held in the framework of the project – Changing Perspectives of Media Education and Political Dialogue, funded by the Federal Foreign Office of Germany.
Like in the case of the first workshop held in Odessa, the participants were working in three groups, Debate, Blog/Photo and Audio-visual groups.
The debate group participants from Germany, Georgia, Armenia and Ukraine discussed "frozen conflicts" in their regions. Audio-visual group prepared a video about the theme and carried out a public opinion poll in Kiev to seek answers to the following questions: What is a conflict? Are people affected by conflicts? etc.