კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრი, USAID-ის, UNAG-ისა და GITA-თან თანამშრომლობით ახორციელებს პრე-აქსელერაციის პროგრამას სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში, რომელიც იწყება 19 ივლისს (პროგრამაზე რეგისტრაცია სრულდება 15 ივლისს. იხილეთ რეგისტრაციის ბმული.
9 ივლისს, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა სამცხე-ჯავახეთის პრე-აქსელერაციის პროგრამის საინფორმაციო შეხვედრა, სადაც დაინტერესებულ პირებს შესაძლებლობა ჰქონდათ პროგრამასთან დაკავშირებით მიეღოთ დეტალური, ამომწურავი ინფორმაცია.
პრე-აქსელერატორის მთავარი მიზანი სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში მცხოვრები სტარტაპერებისა და მეწარმეების დახმარებაა საკუთარი ბიზნეს იდეების განვითარებაში, იდეიდან და პროდუქტიდან დაწყებული საგრანტო პროექტის წარდგენით დამთავრებული. აღნიშნული მიზანი მიიღწევა ინტენსიური სამეწარმეო ტრენინგებისა და მენტორებთან დისტანციური მუშაობის პროცესის საშუალებით.
პრე-აქსელერატორი სამცხე-ჯავახეთში მიმდინარეობს USAID-ის პროგრამა „ერთიანობა მრავალფეროვნებაშია“ ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება საქართველოს გაეროს ასოციაციის (UNA Georgia) მიერ, აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ფინანსური მხარდაჭერით.

Caucasus University Innovation and Entrepreneurship in collaboration with USAID, UNA Georgia, and GITA, is launching a pre-acceleration program in the Samtskhe-Javakheti region, starting on July 19 (Registration for the program ends on July 15. See the registration link.
On July 9, Samtskhe-Javakheti State University hosted an informational meeting about the Samtskhe-Javakheti pre-acceleration program, providing interested individuals with comprehensive details about the initiative.
The primary objective of the pre-accelerator is to assist startups and entrepreneurs residing in Samtskhe-Javakheti in developing their business concepts, from ideation and product development to the preparation of grant proposals. This goal is pursued through intensive entrepreneurial training and remote mentorship.
This program is being carried out within the USAID Unity Through Diversity Program implemented by the UNA Georgia with the financial support of the United States Agency for International Development (USAID).