31 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა ახალი Jean Monnet მოდულის პრეზენტაცია (2023-2026) - "ქალთა შესაძლებლობების გაზრდა კიბერუსაფრთხოებაში ევროკავშირის გამოცდილების საფუძველზე - WISEC ACADEMY".
შეხვედრას უძღვებოდა: კიბერუსაფრთხოების მიმართულების ხელმძღვანელი, კიბერუსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, პროფესორი მაქსიმ იავიჩი; კომპიუტერული მეცნიერების დოქტორანტი, კიბერუსაფრთხოების მთავარი სპეციალისტი კიბერუსაფრთხოების ცენტრში არჩილი შენგელია; დოქტორი გიორგი ახალაია, კიბერუსაფრთხოების ცენტრის მთავარი სპეციალისტი; სერგეი სიმონოვი, კომპიუტერული მეცნიერების დოქტორობის კანდიდატი, კიბერუსაფრთხოების მთავარი სპეციალისტი კიბერუსაფრთხოების ცენტრში.
დამსწრე საზოგადოებას სიტყვით მიესალმა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის საკითხებში ირენა მელუა და კავკასიისა და ცენტრალური აზიის Women in Tech რეგიონული დირექტორი ნინო ლორთქიფანიძე.
- ახალი ჟან მონეს მოდულის პრეზენტაცია: ქალთა შესაძლებლობების გაზრდა კიბერუსაფრთხოებაში ევროკავშირის გამოცდილების საფუძველზე - WISEC ACADEMY. პროექტის მიზნები, სპეციფიკაცია და სასწავლო პროგრამის მახასიათებლები;
- GDPR და მონაცემთა დაცვის განათლების მნიშვნელობა საქართველოში ევროკავშირის კვლევებზე დაფუძნებული WISEC აკადემიის ფარგლებში;

On October 31, the presentation of the new Jean Monnet module (2023-2026) - "Empowering women in cyber security through EU experience - WISEC ACADEMY” - was held in Caucasus University.
The meeting was chaired by: Professor Maksim Iavich, Head of the Cyber ​​Security Direction, Director of the Cyber ​​Security Center; Archili Shengelia, main cyber security specialist at Cyber ​​Security Center; PhD Giorgi Akhalaia, main cyber security specialist at Cyber ​​Security Center; Sergei Simonovi, main cyber security specialist at Cyber ​​Security Center.
Irena Melua, Vice-President for Internationalization at Caucasus University, and Nino Lortkipanidze, Women in Tech Regional Director for Caucasus & Central Asia, welcomed the audience with a speech.
• New Jean Monnet Module Presentation: Empowering women in cyber security through EU experience - WISEC ACADEMY. Project goals, specification and study program features;
• Importance of GDPR and data protection education in Georgia based on EU Studies in the frame of WISEC Academy;