30 ოქტომბერს, წიგნის თარგმნის პროგრამა 2023-ის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის საწყისი (kick-off) შეხვედრა გაიმართა, რომელიც ითვალისწინებს ჯონ მაკკომარკის წიგნის „ევროკავშირის პოლიტიკა“ თარგმნასა და გამოცემას ქართულ ენაზე.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, პროექტის კოორდინატორი ხათუნა ბასილაშვილი, რეესტრისა და საქმისწარმოების დეპარტამენტის დირექტორი მაკა ციბაძე, პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი აკაკი კაპანაძე და პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორის ასისტენტი დალი კორძაია.
აღნიშნული შეხვედრის დროს პროექტის კოორდინატორმა უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად განიხილა პროექტის მიზნები, სამოქმედო გეგმა და შესაბამისი ვადები, ასევე შეხვედრის მონაწილეებმა შეაფასეს წიგნის თარგმნისა და გამოცემის პროცესის დეტალები.
პროექტის ძირითადი მიზანია ქართველი სტუდენტებისათვის, მკვლევრებისა და დაინტერესებული საზოგადოებისთვის უახლეს კვლევებსა და სახელმძღვანელოებზე ფინანსური და ფიზიკური ხელმისაწვდომობის გაზრდა.

The kick-off meeting of the project "Book Translation Program 2023" was held
On October 30, the kick-off meeting of the project funded within the framework of the Book Translation Program 2023 was held, which envisages the translation and publication of John McComark's book "EU Politics" into Georgian.
The event was attended by the Vice President for internationalization of Caucasus University in the field of internationalization Irena Melua, Project Coordinator Khatuna Basilashvili, Director of the Registry and Case Management Department Maka Tsibadze, Director of Project Management Department Akaki Kapanadze and Assistant of Project Management Director Dali Kordzaia.
During the mentioned meeting, the project coordinator, together with the university representatives, discussed the objectives, action plan and relevant timeframes of the project, as well as the participants of the meeting assessed the details of the translation and publication process of the book.
The main goal of the project is to increase financial and physical access to the latest research and textbooks for Georgian students, researchers and interested public.