კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრი GITA-სთან თანამშრომლობით ახორციელებს პროექტს „პრე-აქსელერატორი სამცხე-ჯავახეთსა და ქვემო ქართლში".
პრე-აქსელერატორის მთავარი მიზანი ქვემო-ქართლსა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში მცხოვრები სტარტაპერებისა და მეწარმეების დახმარებაა საკუთარი ბიზნეს იდეების განვითარებაში, იდეიდან და პროდუქტიდან დაწყებული საგრანტო პროექტის წარდგენით დამთავრებული. აღნიშნული მიზანი მიიღწევა ინტენსიური სამეწარმეო ტრენინგებისა და ტრენერებთან დისტანციური მუშაობის პროცესის საშუალებით. თითოეული რეგიონიდან ათობით ბენეფიციარი მონაწილეობას მიიღებს პრეაქსელერაციის პროგრამაში და ექნება შესაძლებლობა გაიაროს ინტენსიური თეორიული და პრაქტიკული ტრენინგები სტარტაპ ეკოსისტემის აქტიურ წარმომადგენლებთან ტრენერებისა და მენტორების სახით.
პროგრამის დასრულების შემდეგ კი გუნდები მონაწილეობას მიიღებენ საქართველოს ინოვაციებისა და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) რეგიონულ საგრანტო კონკურსში.
„პრე-აქსელერატორი სამცხე-ჯავახეთსა და ქვემო ქართლში" ხორციელდება საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ინიციატივითა და მხარდაჭერით.

Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University in cooperation with GITA implements project "Pre-accelerator in Samtskhe-Javakjeti and Kvemo Kartli”.
The main goal of the pre-accelerator is to help startuppers and entrepreneurs living in Kvemo-Kartli and Samtskhe-Javakheti regions to develop their own business ideas. Starting from idea and product, and ending with grant project submission. This will be achieved through intensive entrepreneurial trainings and the process of remote work with mentors. Dozens of beneficiaries will participate in the pre-accelerator program from each region and will have the opportunity to undergo intensive theoretical and practical training sessions with active representatives of the startup ecosystem in the form of trainers.
After completing the program, teams will participate in Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA) regional grant competition.
"Pre-accelerator in Samtskhe-Javakjeti and Kvemo Kartli “ is implemented with the initiative and support of Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA).