გიწვევთ ფილიპ ჯესაპის სახელობის საერთაშორისო სამართლის იმიტირებულ პროცესში მონაწილეობის მისაღებად.
ჯესაპის შეჯიბრი მსოფლიოში ყველაზე დიდი და პრესტიჟული შეჯიბრია საერთაშორისო საჯარო სამართალში. შეჯიბრი წარმოადგენს სახელმწიფოებს შორის დავის განხილვის სიმულაციას საერთაშორისო მართლმსაჯულების სასამართლოში. მონაწილე გუნდები წარადგენენ როგორც წერილობით, ისე ზეპირ პოზიციებს.
წლევანდელი შეჯიბრის გუნდს ექნება უნიკალური შესაძლებლობა მონაწილეობა მიიღოს გლობალურ რაუნდებში, სადაც მსოფლიოს 700-მდე სამართლის სკოლის წარმატებული სტუდენტი მიიღებს მონაწილეობას. შეჯიბრი მოიცავს 6 თვიან მოსამზადებელ პროცესს გლობალური რაუნდისთვის, როგორც ზეპირი, ისე წერილობითი პოზიციების წარსადგენად.
კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი დაკომპლექტდება სამართლის სკოლის ბაკალავრიატის ან/და მაგისტრატურის 2-5 სტუდენტით.
- სტუდენტის სტატუსი სამართლის ბაკალავრიატის ან სამაგისტრო საფეხურზე.
- ინგლისურის მაღალ დონეზე ცოდნა
- შეჯიბრში მონაწილეობას ვერ მიიღებს პრაქტიკოსი იურისტი, რომელსაც აქვს იურიდიული პრაქტიკის ლიცენზია
- მაღალი მოტივაცია
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა უნდა შეავსონ აპლიკაციის ფორმა შემდეგ ბმულზე.
- აპლიკაციის მიღება დასრულდება 25 სექტემბერს
- 26-27 სექტემბერს ჩატარდება ვირტუალური გასაუბრება
- 28 სექტემბერს გამოვლინდება კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდი, რომელიც წელს მონაწილეობას მიიღებს ფილიპ ჯესაპის საერთაშორისო იმიტირებულ პროცესზე
პროექტთან ან სააპლიკაციო პროცესთან დაკავშირებულ ნებისმიერ შეკითხვაზე, დაუკავშირდით საერთაშორისო პროექტების აკადემიურ ხელმძღვანელს თინათინ ობოლაძეს, მისამართზე: toboladze@cu.edu.ge; 592 63 72 72.

You are invited to participate in the Philip Jessup International Law Mock Trial.
The Jessup Competition is the largest and most prestigious competition in international public law in the world. The competition is a simulation of a dispute between states in the International Court of Justice. Participating teams will submit both written and oral positions. This year’s competition team will have a unique opportunity to participate in global rounds where up to 700 successful law school students from around the world will take part. The competition includes a 6-month preparation process for the global round to submit both oral and written positions. The Caucasus University team will be staffed with 2-5 undergraduate and/or graduate students of the School of Law.
Criteria for participation:
Student status at the undergraduate or graduate level in law. High level of English proficiency.
The competition will not be open to a practicing lawyer who has a license to practice law. High motivation Interested students should fill out the application form at the following link.
Applications close on September 25th.
A virtual interview will be held on September 26-27 On September 28.
the Caucasus University team will be revealed, which will take part in the Philip Jessup International Law Mock Trial this year. For any questions related to the project or application process, please contact Tinatin Oboladze, Academic Director of International Projects, at: toboladze@cu.edu.ge; 592 63 72 72.