8 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, სტარტაპ კონკურსის Kick Challenge-ის ორგანიზატორებმა უნივერსიტეტის სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს. შეხვედრა მიზნად ისახავდა სტუდენტებისთვის კონკურსის პირობების გაცნობას.
Kick Challenge არის ეროვნული მასშტაბის სტარტაპ კონკურსი, რომელიც გამარჯვებულს დაეხმარება დაფინანსების კამპანიის წარმოებაში საერთაშორისო crowdfunding პლატფორმაზე (Kickstarter ან Indiegogo).
კონკურსის გამარჯვებულის დახმარება მოიცავს:
- მაღალი ხარისხის ვიდეო pitch-ის დამზადებას
- კამპანიის განთავსებას Kickstarter-ზე ან Indiegogo-ზე
- ციფრული მარკეტინგის წარმოებას კამპანიისთვის
სტარტაპ კონკურსის დონორები არიან საქართველოს პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდი და USAID-ის პროგრამა G4G. პროექტის ორგანიზატორია ქართული სახალხო დაფინანსების პლატფორმა - InvestMe.Ge, ხოლო პარტნიორები არიან:

On November 8, the organizers of the startup contest Kick Challenge held an informative meeting in the Caucasus University campus. The aim of the meeting was to get students acquainted with the rules of the contest.
Kick Challenge is a nationwide startup contest, which will help the winner by funding their campaign on an international crowd funding platform (Kickstarter or Indiegogo).
Helping the winner of the contest includes:
- Creation of high quality video pitch
- Putting the campaign on Kickstarter or Indiegogo
- Production of digital marketing for the campaign
The donors for the startup campaign are the reserve fund of the President of Georgia and USAID G4G program. The organizer of the program is Georgian public funding platform – InvestMe.ge, the