24 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, CU ჰაკათონის დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.
სტარტაპ იდეების კონკურსი, CU ჰაკათონი 2020, უნივერსიტეტის ყველა სკოლის სტუდენტისთვის გაიმართა. კონკურსის ფარგლებში, მონაწილეები ერთმანეთს საკუთარ სპეციალობებთან დაკავშირებულ თემებში ეჯიბრებოდნენ.
კონკურსში კავკასიის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებმა, გეგა კოპალეიშვილმა და გიორგი ზოიძემ გაიმარჯვეს, პროექტით WeTrade. პროექტის თემა იყო საერთაშორისო ვაჭრობის გამარტივება.
გამარჯვებულ გუნდს, 2000 ლარიანი ვაუჩერი, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და კავკასიის ეკონომიკის სკოლის დეკანმა სოსო ბერიკაშვილმა გადასცეს.
პირველ ადგილზე გასული გუნდის წევრებს სიტყვით მიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა, ბუბა ლეჟავამ და სტუდენტებს გამარჯვება მიულოცა.
პროექტის WeTrade განხორციელებასა და პოპულარიზაციაში, სარეკლამო კომპანიის “კადრი" დირექტორი ზვიად სირაბიძე იყო ჩართული.
მნიშვნელოვანია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის სტარტაპ აქსელერატორი C10, გამარჯვებულ გუნდს დაეხმარება პროექტის განსახორციელებლად დაფინანსების მოპოვებაში.
CU ჰაკათონი 6 კვირის განმავლობაში მიმდინარეობდა. მის ფარგლებში, ჩატარდა შეხვედრები და პირდაპირი ჩართვები ისეთ თემებზე, როგორიცაა გუნდის ფორმირება, იდეის ვალიდაცია, პროტოტიპი / MVP, პროდუქტის განვითარება, ინვესტორებთან ფიჩინგი და სხვა.

On November 24, the CU Hackathon Award Ceremony was held at the campus of Caucasus University.
The Startup Ideas Competition, CU Hackathon 2020, was held for students of every school at the University. As part of the competition, participants competed against each other in themes related to their specialties. Caucasus School of Economics students Gega Kopaleishvili and Giorgi Zoidze won the competition with the project “WeTrade”. The theme of the project was the facilitation of international trade. The winning team received a GEL 2,000 voucher from Caucasus University President, Dr. Kakha Shengelia and the Dean of the Caucasus School of Economics, Mr. Soso Berikashvili. Caucasus University Vice President, Mr. Buba Lezhava addressed the members of the first place team and congratulated the students on the victory. Zviad Sirabidze, Director of the Advertising Company "Kadri" was involved in the implementation and promotion of the project “WeTrade”.
It should be noted that Caucasus University Startup Accelerator C10 will assist the winning team in funding the project. The CU hackathon lasted for 6 weeks. It included meetings and live engagements on topics such as team building, idea validation, prototype/MVP, product development, pitching to investors, and more.