7 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, CU-ის სტუდენტებისთვის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა იმ სტუდენტებისთვის, რომლებსაც აქვთ სტარტაპ იდეა, ეძებენ გუნდის წევრებს, ვისთან ერთადაც განახორციელებენ არსებულ იდეას. ასევე, სურთ მიიღონ გამოცდილი მენტორების რჩევები, დაესწრონ ტრენინგებსა და ვორკშოპებს, მიიღონ დაფინანსება პროდუქტის პროტოტიპის თუ სტარტაპის შესაქმნელად.
ღონისძიებაზე სპიკერებმა: ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორი - გიორგი ბურდული; ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის მენეჯერი - ირაკლი სვანიძე - დეტალურად განიხილეს ყველა ის საკითხი, რომელიც ზემოთ აღნიშნულ თემებს შეეხებოდა.
შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ, რომ მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიეღოთ.
უნდა აღინიშნოს, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი განახლებული სტრატეგიით და პროგრამით ხელს უწყობს სტარტაპერებს (სტუდენტებს, ადმინისტრაციულ და აკადემიურ პერსონალს) იდეიდან პროდუქტის პროტოტიპამდე, ოპტიმალურ სტარტაპამდე და პირველ მომხმარებლამდე სწრაფად და ეფექტიანად განვითარებაში.

Innovation and entrepreneurship center information meeting with students
On March 7, the Innovation and Entrepreneurship Center held a meeting with CU students at Caucasus University.
The information meeting was held for those students who have a startup idea, are looking for team members with whom to implement the existing idea, as well as those who want to receive advice from experienced mentors, attend trainings and workshops, receive funding to create a product prototype or startup.
Speakers at the event - Director of Innovation and Entrepreneurship Center, Giorgi Burduli and Manager of Innovation and Entrepreneurship Center, Irakli Svanidze - discussed in detail all the issues related to the aforementioned topics.
The meeting was held in an interactive mode, students had the opportunity to get comprehensive answers to the questions of interest to them.
It should be noted that the innovation and entrepreneurship center of Caucasus University, with its updated strategy and program, helps startups (students, administrative and academic staff) develop quickly and efficiently from an idea to a product prototype - to an optimal startup and to the first customer.