კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრმა, 3D ვირტუალური ღონისძიებების ორგანიზატორ სტარტაპ Arrival-თან ერთად მეტავერსში გამართა ღონისძიება თემაზე - „სტარტაპის შექმნა ნულიდან“.
ღონისძიებას გაუძღვა ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორი გიორგი ბურდული. მოწვეულმა სპიკერებმა, მათ შორის კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა და Mindworks –ის დამფუძნებელმა ნინო ანდრიაძემ, კავკასიის უნივერსიტეტის მოწვეულმა ლექტორმა და My Gallery-ის დამფუძნებელმა მარი დათიშვილმა, კურსდამთავრებულებმა - Awork – ის თანადამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი რაზმაძემ, Upway -ის თანადამფუძნებელმა და მარკეტინგის დირექტორმა მარიამ ცანავამ, Arrival-ისა და Holomotors - ის თანადამფუძნებელმა da Arrival - ის მარკეტინგის დირექტორმა გიორგი ავალიანმა ისაუბრეს ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა სტარტაპის შექმნა ნულიდან, ანტრეპრენერული აზროვნება და სტუდენტების, როგორც სტარტაპერების გზა წარმატებისკენ.
შეხვედრის განმავლობაში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn-ის მონაწილეებმა - AI Farmer-ის თანადამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა გიორგი ხანიშვილმა, Rollycks -ის დამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა საბა არუდაშვილმა, E-Flow -ის თანადამფუძნებელმა და აღმასრულებელმა დირექტორმა ლუკა ქობალიამ, ThereSync -ის თანადამფუძნებელმა ლუკა ბაძგარაძემ და Era-ის თანადამფუძნებელმა ელიზავეტა ვრონსკამ გამართეს პრეზენტაციები (Pitching).
მეტავერსი არის მუდმივი, ონლაინ, 3D სამყაროს კონცეფცია, რომელიც აერთიანებს მრავალ განსხვავებულ ვირტუალურ სივრცეს. მეტავერსი კომპანიებს საშუალებას აძლევს ნაკლები დანახარჯებით დაუკავშირდნენ მომხმარებლებს სხვადასხვა რეგიონში, ქვეყანაში, დაამყარონ მათთან კომუნიკაცია, გააზიარონ ახალი იდეები, პროდუქტი და მიიღონ მათგან უკუკავშირი.

CU Meetup in the Metaverse
Caucasus University  Innovation an Etrepreneurship Center with the 3D virtual event organizer – Arrival,  held an event in the Metaverse – Building a  startup from scratch.
The event   was led by Giorgi Burduli – Director of Innovation and Entrepreneurship Center. Guest spekaers, including Caucasus Universiy Associate professor, and Founder of Mindworks Nino Andriadze, Visiting Lecturer at Caucasus University and Founder of My Gallery Mari Datishvili , alumni – CEO and Co-founder of Awork  Giorgi Razmadze,  CMO and Co-founder of Upway -  Mariam Tsanava and  CMO and Co-founder of Arrival and Co- founder Holomotors,-   Giorgi Avaliani, talked about such issues as  creating a startup from scratch, entrepreneurial thinking, and student’s path to success as startupers.
During the meeting, Innovation an Entrepreneurship Center’s startup pre-acceleration program participants  Giorgi Khanishvili - CEO/Co-founder of AI Farmer, Saba Arudashvili - CEO/Founder of Rollycks, Luka Kobalia – CEO/ Co- founder of E-flow, Luka Badzgaradze - Co-founder of ThereSync, and Elizaveta Vronska - Co-founder of Era also pitched their ideas to the attendees.
Metaverse, is a concept of a persistent, online 3D world, that combines many virtual spaces. Metaverse allows companies to connect with custumers in different regions, countries, communicate with them, share new ideas, products and receive feedback from them at lower cost.