24 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრში, გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) 150 000 ლარიანი თანადაფინანსების საგრანტო კონკურის შესახებ.
შეხვედრის ფარგლებში გაიმართა ვორკშოპი,სადაც სტუდენტებს ჰქონდათ შესაძლებლობა, მიეღოთ პრაქტიკული რჩევები საგრანტო პროგრამის განაცხადის შევსებისა და პირობების შესახებ. შეხვედრა წარიმართა კითხვა-პასუხის რეჟიმში.
GITA-ს თანადაფინანსების გრანტების მიზანია საქართველოში საერთაშორისო პოტენციალის მქონე ინოვაციური პროდუქტების და მომსახურების შემუშავება-ათვისების და კომერციალიზაციის გზით ინოვაციების და ინოვაციური საწარმოების წარმოქმნის სტიმულირება.

On February 24, an information meeting regarding the 150 000 GEL grant competition of Georgia’s Innovation & Technology Agency (GITA) was held at the Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center.
Within the framework of the meeting, a workshop was held, where students had an opportunity to receive practical advice on filling out the grant program application and it’s conditions. The meeting was held in the Q/A format.
GITA co-financing grants are aimed at stimulating innovation and creation of innovative enterprises in Georgia through development-usage and commercialization of innovative products and services with international potential.