22 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში, ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ორგანიზებით და თიბისი სტარტაპერის მხარდაჭერით, გაიმართა სტარტაპ პრე-აქსელერაციის პროგრამა CUnicorn -ის დასკვნითი ღონისძიება - დემო დღე (მეოთხე ნაკადი/Batch 4), რომლის ფარგლებშიც პროგრამის მონაწილე სტარტაპებმა წარადგინეს საკუთარი იდეების პრეზენტაცია ინდუსტრიის ექსპერტების, ინვესტორების, პოტენციური პარტნიორების და სტუმრების წინაშე.
10 თემატური სესიის განმავლობაში, პროგრამის მონაწილე შვიდმა სტარტაპ გუნდმა გაიარა მენტორინგის ინტენსიური სესიები სფეროს წამყვან ადგილობრივ თუ საერთაშორისო მენტორებთან და მოწვეულ სტუმრებთან ერთად და გაეცნენ სტარტაპის შექმნის ყველა ძირითად პრინციპს.
პროგრამის მენტორებთან ერთად, მეოთხე ნაკადის სესიებს უძღვებოდნენ საქართველოს ანგელოზ ინვესტორთა ქსელის (Axel) საინვესტიციო საბჭოს წევრები და ანგელოზი ინვესტორები.
დემო დღეს ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ირაკლი სვანიძე უძღვებოდა. სტუმრებს სიტყვით მიმართეს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ინოვაციების საზოგადოების განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა, სალომე ნაფეტვარიძემ, კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის დარგში, ირენა მელუამ და ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის კვლევის, ინოვაციების და მეწარმეობის მიმართულების ვიცე პრეზიდენტმა, ბობ სმიტმა.
- Rez - პლატფორმა, რომელიც ეხმარება რესტორნებს რეზერვაციების მართვაში და ანალიტიკური მონაცემების მიღებაში, რაც ზრდის ეფექტურობას და მომხმარებელთა კმაყოფილებას;
- Heri - პლატფორმა ყველა კატეგორიის მძღოლისათვის, რომელიც ამარტივებს ბილეთების დაჯავშნის პროცესსს და აკავშირებს მძღოლებს ქალაქგარეთ მიმავალ მგზავრებთან;
- PitchPals - პლატფორმა ეხმარება სპორტის მოყვარულებს მოიძიონ ტურნირები/მოთამაშეები და მონაწილეობა მიიღონ შერჩეულ მატჩებში, მათთვის სასურველ მოედანზე;
- Beezy - ჰორეკა სექტორისთვის ციფრული მენიუს, თიფის, გადახდის, ლოიალობის პროგრამებისა და ჯავშნების სერვისი, რომელიც ხელოვნური ინტელექტის დახმარებით აუმჯობესებს საოპერაციო პროცესს და მომხმარებლის გამოცდილებას;
- IMAGINE - XR ტექნოლოგიის ინტეგრირებით, პლატფორმა მომხმარებელს რეალურ დროში ვიზუალიზაციის და ინტერაქციის საშუალებას აძლევს, რომელიც სრულიად გარდაქმნის ინტერიერის დიზაინის პროცესს;
- CulTourist - პლატფორმა ტურისტებს საშუალებას აძლევს დაჯავშნონ სრულყოფილი, ადგილობრივი გიდების მიერ ორგანიზებული ტურები, რომელიც მოსახლეობას და სტუდენტებს სთავაზობს დასაქმების მოქნილ შესაძლებლობას;
- IDM - პლატფორმა ზრდის მერჩენდაიზინგის ეფექტურობას დასაქმებულების ოპტიმიზირებული მენეჯმენტის, მონაცემთა ზუსტი დამუშავების, მოწინავე ანალიტიკისა და მდებარეობაზე დაფუძნებული სურათების მეშვეობით.
ღონისძიების დასასრულს, ჟიურის წევრებმა - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა - კახა შენგელიამ, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ინოვაციების საზოგადოების განვითარების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა - სალომე ნაფეტვარიძემ, ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის კვლევის, ინოვაციების და მეწარმეობის მიმართულების ვიცე პრეზიდენტმა - ბობ სმიტმა, Oto Motors - ის აღმასრულებელმა დირექტორმა, ანტრეპრენერმა, CU - ს კურსდამთავრებულმა - ილია ხურცილავამ და Phubber App - ის თანადამფუძნებელმა- გიორგი ჩუგოშვილმა გამოავლინეს გამარჯვებულები, რომლებსაც კავკასიის უნივერსიტეტმა და ღონისძიების მხარდამჭერებმა პრიზები გადასცეს.
- გამარჯვებულ სტარტაპ Beezy- ის კავკასიის უნივერსიტეტის და ღონისძიების მხარდამჭერის თიბისი სტარტაპერისგან ფულადი ჯილდო, 5000 ლარი გადაეცა.
- II ადგილზე გასულ სტარტაპ - Heri - ის კავკასიის უნივერსიტეტის და ღონისძიების მხარდამჭერის თიბისი სტარტაპერისგან ფულადი ჯილდო, 2000 ლარი გადაეცა.
პროგრამის მონაწილე გუნდი CulTourist , კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის რჩეული სტარტაპი გახდა და პრიზის სახით, 1000 ლარი გადაეცა.
ასევე, პროგრამის მხარდამჭერმა Axel-მა რჩეული სტარტაპები- Beezy და IDM გამოავლინა, რომლებსაც სპეციალური პრიზის სახით Axel - ის წევრი ანგელოზი ინვესტორების წინაშე საკუთარი სტარტაპის წარდგენის შესაძლებლობა ექნებათ.
ღონისძიებას მხარს უჭერდნენ: თიბისი სტარტაპერი, Axel, FC Team, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტო (GITA), ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ოფისი, US Market Access Center-ი (USMAC), ეფესი, Sandora, Coca-Cola, MTIS.

On November 22, the final event of Startup Pre-acceleration Program CUnicorn - Demo Day (Batch 4) was held at Caucasus University. The event was organized by Innovation and Entrepreneurship Center with the support of TBC Startuperi. During the event, the startups participating in the program presented their ideas to industry experts, investors, potential partners, and guests.
Over 10 thematic sessions, 7 startup teams went through intensive mentorship sessions led by experienced local and international mentors and speakers and learned the basic principles of startup creation and development.
In addition to the program's mentors, the fourth Batch sessions were led by members of the Investment Board of the Georgian Business Angel Network (Axel) and Angel Investors.
Demo Day was led by Irakli Svanidze – Acting Head of Innovation and Entrepreneurship Center. The guests were addressed by several Keynote speakers: Kakha Shengelia -President of Caucasus University, Salome Napetavridze – Head of Innovation Community Development Department at Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA), Irena Melua - Vice President of Caucasus University for Internationalization and Bob Smith - Interim Associate Vice Provost for Research Innovation and Entrepreneurship at George Washington University delivered opening remarks.
- Rez - A platform designed to streamline restaurant reservations and provide actionable insights to enhance operational efficiency and improve customer satisfaction;
- Heri - Ride-sharing app that puts safety first for passengers and offers effortless booking management for drivers;
- PitchPals - The platform enables sports enthusiasts to discover tournaments/players, making it easy to join tailored matches at their preferred venues;
- Beezy - A digital ecosystem for HoReCa, featuring cashless tipping, digital menus, bill payments, loyalty programs, reservations, licensed music, POS-delivery integrations, and AI-powered tools to streamline operations and enhance customer experience;
- IMAGINE - Leveraging XR technology, the platform enables users to immerse themselves in real-time visualizations and interact with design solutions, revolutionizing the interior design process;
- CulTourist – A platform that lets tourists book immersive, locally-guided tours, promoting cultural exchange while offering flexible employment opportunities for students and residents;
- IDM - Platform Increasing merchandising efficiency with streamlined employee management, precise data accuracy, and advanced analytics, and geo-located photos.
At the end of the event, the judges - Kakha Shengelia -President of Caucasus University, Salome Napetavridze – Head of Innovation Community Development Department at Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA), Bob Smith - Interim Associate Vice Provost for Research Innovation and Entrepreneurship at George Washington University, Ilia Khurtsilava – Entrepreneur, CEO of OTO Motors and CU graduate, Giorgi Chugoshvili – Co-founder of Phubber App announced the winners who were awarded prizes by CU, and the event supporters.
The winner – Beezy was awarded a cash prize of 5,000 GEL by Caucasus University and event supporter TBC Startuperi.
II place winner – Heri was awarded a cash prize of 2,000 GEL by Caucasus University and event supporter TBC Startuper.
Program participant team - CulTourist, was selected as the chosen startup by the president of Caucasus University and received a prize of 1,000 GEL.
As a special prize, program supporter – Axel, has chosen the startups Beezy and IDM to present their ideas to Axel's member angel investors.