კარლსხოხშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტის (Karlshochschule International University) გაცვლითი პროგრამა, 2022 გაზაფხულის სემესტრი
11 ნოემბერი 2021
გაცნობებთ, რომ კარლსხოხშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტი, გერმანია (Karlshochschule International University, Germany), კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის, ეკონომიკისა და სახელმწიფო მართვის სკოლის ბაკალავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის აცხადებს მიღებას ერთ სემესტრიან  გაცვლით პროგრამაზე 2022 გაზაფხულის სემესტრისთვის.
აღსანიშნავია, რომ კარლსხოხშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტი, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამის (Bilateral Exchange Program) ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ახალი სტრატეგიული პარტნიორია გერმანიაში.
გაცვლითი სემესტრის  ფარგლებში, კარლსხოხშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტი სტუდენტებს სთავაზობს ყოველთვიურ სტიპენდიას 762 ევროს ოდენობით. აღნიშნული სტიპენდია განკუთვნილია  საცხოვრებლის, კვებისა  და შიდა ტრანსპორტირების  ხარჯების დასაფარად.
კარლსხოხშულეს საერთაშორისო უნივერსიტეტი არ ფარავს მგზავრობის, ვიზის მოსაკრებლის, დაზღვევისა და სხვა გაუთვალისწინებელ ხარჯებს.
კარლსხოხშულეს უნივერსიტეტის 2022 გაზაფხულის სემესტრის ოფიციალური თარიღებია: 28 თებერვალი-  24 ივნისი. ფინალური გამოცდები იწყება ივნისში და სრულდება ივლისის შუა რიცხვებისთვის.
• 1 სარეკომენდაციო წერილი ფაკულტეტიდან (დეკანი, პროგრამების დირექტორი, პროფესიული საგნის ლექტორი)
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა, განაცხადი უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2021 წლის 21 ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge

Karlshochschule International University, Germany, is announcing the admission of bachelor’s degree students to the School of Business, Economics and Governance at Caucasus University for the 2022 Spring Semester.
It should be noted that Karlskhokhshule International University is a new strategic partner of Caucasus University in Germany within the framework of the Bilateral Exchange Program.
During the exchange semester, Karlskhokhsule International University offers students a monthly grant of 762 Euros. This scholarship is intended to cover the costs of housing, food and internal transportation.
Karlskhokhule International University does not cover travel, visa fees, insurance and other unforeseen expenses.
The official dates of the 2022 Spring Semester of Karlskhokhsule University are: February 28-June 24. Final exams start in June and end in mid-July.
- 1 letter of recommendation from the faculty (Dean, Program Director, Professional Lecturer)
Interested candidates should submit an application electronically by November 21, 2021 to the following e-mail address: ir@cu.edu.ge
Sampling procedure:
- The submitted application documents will be reviewed by the Caucasus University Competition Commission;
- The information/documents about the selected candidate will be provided to the host university;
- Final selection of the student by the host university;
For more information, please contact Caucasus University Department of International Relations and Projects, Second Floor, Room B25.