სამაგისტრო სტიპენდიები საფრანგეთში - France Excellence 2024
საქართველოს მოქალაქეებს შესაძლებლობა ეძლევათ მიიღონ სტიპენდია საფრანგეთის უმაღლეს სასწავლებლებში სამაგისტრო საფეხურზე სწავლის გასაგრძელებლად საქართველოს ფრანგულ ინსტიტუტსა და სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრს შორის გაფორმებული მემორანდუმის საფუძველზე.
სტიპენდიები ქართველ სტუდენტებს სთავაზობს საფრანგეთში, მაგისტრატურის საფეხურზე სწავლის გასაგრძელებლად დაფინანსების მოპოვების შესაძლებლობას ფრანგულ ან ინგლისურენოვან პროგრამებზე.
პროგრამით მხარდაჭერილი პრიორიტეტული მიმართულებები გახლავთ :
• განათლება;
• სოფლის მეურნეობა, მეტყევეობა, მეთევზეობა, ვეტერინარია;
• ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა;
• ინფორმაციისა და კომუნიკაციის ტექნოლოგიები;
• საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა;
• ჰუმანიტარული მეცნიერებები;
• სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია;
• სამართალი;
• მენეჯმენტი;
• საჯარო მმართველობა.;
იმისათვის, რომ შეძლოთ განაცხადის გაკეთება:
• დაინტერესებულიუნდა იყოთ სამაგისტრო პროგრამაზე სწავლის გაგრძელებით;
• უნდა ფლობდეთ ბაკალავრის ხარისხს, ან იმყოფებოდეთ დამამთავრებელ კურსზე;
• უნდა იყოთ მაქსიმუმ 30 წლის;
• უნდა ფლობდეთ ფრანგულ ან ინგლისურ ენას(მინიმუმ B2 დონე), ფრანგული ენის ცოდნა ჩაითვლება პრიორიტეტად.
• მოიპოვოთ ჩარიცხვა სამაგისტრო პროგრამაზე ფრანგულ უნივერსიტეტში
განაცხადების მიღება მიმდინარეობს 15 თებერვლის  ჩათვლით, ელექტრონული სისტემის მეშვეობით განათლების საერთაშორისო ცენტრის ვებგვერდზე.
დაინტერესებულ პირები, პარალელურად, უნდა დარეგისტრირდნენ ,,Etudes en France"-ის პლატფორმაზე ფრანგული უნივერსიტეტიდან ჩარიცხვის წერილის მოსაპოვებლად.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში გთხოვთ მიმართოთ ნათია მსხალაძეს:  natia.mskhaladze@institutfrancais.ge

We hereby inform you that applications for Master's scholarships "France Excellence 2024" are open!
Citizens of Georgia are given the opportunity to receive a scholarship to continue their studies at the master's level in French higher education institutions, based on the memorandum signed between the French Institute of Georgia and the International Center for Education of LSI.
The scholarships offer Georgian students the opportunity to obtain funding to continue their studies at the master's level in France on French or English language programs.
The priority directions supported by the program are:
- Education;
- Agriculture, forestry, fishing, veterinary medicine;
- Engineering, production and construction;
- Information and communication technologies;
- Natural sciences, mathematics and statistics;
- Humanitarian sciences;
- Social sciences, journalism and information;
- Law;
- Managment;
- Public administration;
- You must be interested in continuing your studies on a master's program;
- You must have a bachelor's degree or be in a graduate course;
- You must be maximum 30 years old;
- You must speak French or English (at least B2 level), knowledge of French will be considered a priority;
- Gain enrollment in a master's program at a French university.
Applications are accepted until February 15 through the electronic system on the website of the International Education Center.
Interested persons must simultaneously register on the "Etudes en France" platform to obtain an enrollment letter from a French university.
In case of additional questions, please contact Natia Mskhaladze: natia.mskhaladze@institutfrancais.ge