სასტიპენდიო კონკურსი უნგრეთში
სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრმა გამოაცხადა სასტიპენდიო კონკურსი უნგრეთში  “Stipendium Hungaricum 2022-2023’’ საქართველოს მოქალაქეებისთვის.
კონკურსით დაინტერესებულმა მოქალაქეებმა ელექტრონული განაცხადები უნდა წარმოადგინონ შემდეგ ვადებში:
• ტემპუსის საზოგადოებრივი ფონდის ვებგვერდზე -  15 იანვარი, 2022, უნგრეთის დროით 23:59 საათამდე, ადგილობრივი/თბილისის დროით 16 იანვრის 02:59 საათამდე.
• სსიპ - განათლების საერთაშორისო ცენტრის ვებგვერდზე - 15 იანვარი, 2022უნგრეთის დროით 23:59 საათამდე, ადგილობრივი/თბილისის დროით 16 იანვრის 02:59 საათამდე.
ელექტრონული განაცხადი სრულყოფილად უნდა იყოს წარმოდგენილი როგორც ტემპუსის საზოგადოებრივი ფონდის, ასევე სსიპ - განათლების საერთაშორისო ცენტრის ვებ-გვერდზე.
კონკურსთან დაკავშირებული სხვა მნიშვნელოვანი ვადები და ეტაპები დეტალურად განთავსებულია:   https://stipendiumhungaricum.hu/apply/
დაფინანსება მოიცავს ყოველთვიურ სტიპენდიას, სამედიცინო დაზღვევისა და საცხოვრებელ ხარჯებს სწავლის სრული კურსის დამთავრებამდე.

Scholarship competition in Hungary
LEPL International Education Center has announced a scholarship competition in Hungary "Stipendium Hungaricum 2022-2023" for Georgian citizens.
Citizens interested in the competition must submit electronic applications within the following deadlines:
On the Tempus Public Foundation website - January 15, 2022, 23:59 Hungarian time, local time / Tbilisi time 02:59 January 16.
On the LEPL website - International Education Center - January 15, 2022 Hungarian time until 23:59, local / Tbilisi time until January 16, 02:59.
The electronic application must be submitted in full on the website of both the Tempus Public Foundation and the LEPL International Education Center.
Other important dates and stages related to the competition are detailed in: https://stipendiumhungaricum.hu/apply/
Funding includes a monthly stipend, medical insurance and living expenses before completing the full course of study.