18 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ პროფესიული განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ეროვნული ცენტრის- ANQA (სომხეთი) დირექტორს და უმაღლესი განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ასოციაცია (ENQA)-ს მმართველი საბჭოს წევრს რუბენ თოფჩიანს (Ruben Topchyan) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, მხარეებს შორის სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელზეც კავკასიის უნივერსიტეტის ძირითად მიღწევებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს, აგრეთვე შესაძლო თანამშრომლობის საკითხებზე.
პროფესიული განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ეროვნული ცენტრი (ANQA) სომხეთში ახორციელებს ხარისხის უზრუნველყოფის შეფასების პროცესებს პროფესიულ და უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, ხოლო უმაღლესი განათლების ხარისხის უზრუნველყოფის ევროპული ასოციაცია, წარმოადგენს ხარისხის უზრუნველყოფისა და აკრედიტაციის გამცემი ორგანიზაციების გაერთიანებას, გაერთიანება ხელს უწყობს საერთაშორისო სტანდარტების დანერგვასა და საერთაშორისო პრაქტიკის გაზიარებას.
სამუშაო შეხვედრის ბოლოს, პროფესორ თოფჩიანს შესაძლებლობა ჰქონდა დაეთვალიერებინა უნივერსიტეტის ისტორიული კამპუსი და გასცნობოდა საუნივერსიტეტო სერვისებს.

Director of ANQA visits Caucasus University
On January 18, Kakha Shengelia, the president of Caucasus University, welcomed Ruben Topchyan the director of the National Center for Professional Education Quality Assurance (ANQA) (Armenia) and member of the management board of the European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA).
During the visit, a working meeting took place between the two parties, where they addressed topics such as the achievements and future plans of Caucasus University, and potential areas for cooperation.
The National Center for Professional Education Quality Assurance (ANQA) in Armenia is responsible for conducting quality assurance assessments in both professional and higher education institutions, and the European Association for Quality Assurance in Higher Education (ENQA) is a union of organizations specializing in quality assurance and accreditation. The union promotes the introduction of international standards and the exchange of international best practices.
At the end of the meeting, Professor Topchyan had the opportunity to explore the historical campus of the university and become acquainted with the various services offered by the university.