29 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ბერლინის მენეჯმენტისა და ტექნოლოგიის ევროპული სკოლის (European School of Management and Technology – ESMT) აკადემიური პროგრამების ასოცირებულ დეკანს, ნიკ ბარნივილს (Nick Barniville) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრა გაიმართა საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორთან, ირენა მელუასთან. მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები და შეთანხმდნენ სტუდენტების გაცვლასა და ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა საინფორმაციო შეხვედრა კავკასიის ბიზნესის სკოლის ბალაკავრიატის საფეხურის სტუდენტებისთვის, რომლის ფარგლებშიც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ ESMT-ის სამაგისტრო პროგრამებისა და საჭირო პროცედურების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ ბერლინის მენეჯმენტისა და ტექნოლოგიის ევროპული სკოლის სამაგისტრო პროგრამებს წამყვანი ადგილი უჭირავს საერთაშორისო რეიტინგებში და აქვს სამმაგი საერთაშორისო აკრედიტაცია (AACSB, AMBA და EQUIS).

On May 29, the International Relations and Projects Department of Caucasus University hosted Mr. Nick Barniville, Associate Dean of the Academic Programs of the European School of Management and Technology (ESMT) of Berlin.
During the visit, a meeting was held with the Director of the International Relations and Projects Department of Caucasus University, Ms. Irena Melua. The parties discussed opportunities for future cooperation and agreed on implementation of student exchange and other joint projects.
Within the framework of the visit, an informative meeting was held for CSB Bachelor’s degree students, where students had an opportunity to get detailed information about ESMT Master Programs and other necessary procedures.
It is noteworthy that Masters Programs at European School of Management and Technology are leading in international ratings and have triple international accreditation (AACSB, AMBA and EQUIS).