10 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო დეპარტამენტმა აღმოსავლეთ ილინოისის უნივერსიტეტის, ამერიკის შეერთებული შტატები, წარმომადგენელს უმასპინძლა.
ვიზიტი გაცნობითი სახის იყო, რომლის ფარგლებშიც საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. აგრეთვე, მხარეებმა ისაუბრეს ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულების ხელმოწერაზეც, რაც სამომავლოდ CU-ის სტუდენტებს შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ სემესტრული გაცვლითი პროგრამით სხვადასხვა მიმართულებებზე, ამერიკის ერთ-ერთ ყველაზე მრავალფეროვან სახელმწიფო უნივერსიტეტში.
აღსანიშნავია, რომ აღმოსავლეთ ილინოისის უნივერსიტეტი საჯარო უნივერსიტეტია რომელიც, 1985 წლიდან სტუდენტებს სთავაზობს მრავალფეროვან საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებს, დღესდღეობით უნივერსიტეტს 200-ზე მეტი პროგრამა აქვს.

On April 10, the international relations department hosted a representative from the University of Eastern Illinois, United States of America.
The visit was of an introductory nature, during which, the representatives of the International Relations Department shared the information regarding the educational programs, international programs and achievements of the University. The parties have mutually agreed to sign the Cooperation Agreement. This agreement will enable Caucasus University students to participate in semester exchange programs across various disciplines in the future at one of the most diverse state universities in America.
It should be noted that the University of Alabama is a public research university that has been offering a diverse array of undergraduate and graduate programs since 1985. Currently, the university offers over 200 different programs.