4 ივლისს, კავკასიის სამართლის სკოლამ იტალიის უნივერსიტეტების პროფესორებს, ფედერიკა დე რობერტისა (Prof. Federica De Robertis) და ანდრეა ბორონის (Prof. Dr. Andrea Borroni) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფო შენგელიასთან, სამართლის სკოლის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების ხელმძღვანელთან ვახტანგ ზაალიშვილთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს ორმხრივი თანამშრომლობის დეტალები. ისაუბრეს სამართლის სკოლაში არსებული პროგრამების შესახებ და დასახეს სამომავლო თანამშრომლობის სტრატეგია.
საგულისხმოა, რომ შეხვედრის მიწურულს მხარეებმა გამოხატეს საერთაშორისო კვლევითი პროექტებისა და საზაფხულო სკოლების ერთობლივად განხორციელების სურვილი.

On July 4, CSL hosted professors of Italian universities, Prof. Federica De Robertis and Prof. Dr. Andrea Borroni.
The working meeting was held with CSL Dean Ms. Sopho Shengelia, head of Undergraduate and Graduate Programs of Law Mr. Vakhtang Zaalishvili and representatives of International Relations and Projects Department.
During the meeting, the sides discussed details of bilateral cooperation and talked about the current programs at the School and discussed the future cooperation strategy.
It should be noted that at the end of the meeting they expressed their desire to jointly implement international research projects and summer schools.