22-26 აპრილს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა შჩეჩინის უნივერსიტეტის, პოლონეთი (University of Szczecin, Poland) პროფესორებს, Erasmus + აკადემიური მობილობის პროგრამის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, ასევე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმრებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. მოწვეული პროფესორებისთვის, დამატებით სალექციო საათები დაიგეგმა კავკასიის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებთან.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, შჩეჩინის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია პოლონეთში. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On April 22-26, the Department of International Relations of the Caucasus University hosted the professors of the University of Szczecin, Poland, as part of the Erasmus + academic mobility program.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the representatives of the Department of International Relations of the Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the cooperation between the universities, furthermore, the representatives of the department shared the information regarding the educational programs, international programs and achievements of the university. For guest professors, additional lecture hours were planned with the students of the Caucasus School of Economics.
It should be noted that within the Erasmus+ credit mobility program, the University of Szczecin is an important partner of the Caucasus University in Poland. Cooperation aims at the mobility of administrative and academic staff between universities.