1-ლ ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს კაუნასის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტის პროფესორები, აუდრიუს ლოპატა (Audrius Lopata) და რიტმას ბუტლერისი (Rimantas Butleris) ეწვივნენ. ვიზიტის მიზანი იყო კვლევის ინტერნაციონალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით ერთობლივი პროექტების შემუშავება.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანთან, შოთა ნიჟარაძესთან, ამავე სკოლის პროგრამების ხელმძღვანელთან, მაქსიმ იავიჩთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორთან, ირენა მელუასთან. შეხვედრებზე მხარეებმა უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე ისაუბრეს.
კაუნასის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის ადმინისტრაციული და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

On November 1, Caucasus University was visited by professors from Kaunas University of Technology, Audrius Lopata and Rimantas Butleris. The purpose of the visit was to develop joint projects to facilitate the internationalization of research.
During the visit, a work meeting was held with Shota Nizharadze, Dean of Caucasus School of Technology, Maxim Iavich, Head of Programs at the same school, and Irena Melua, Director of the Department of International Relations and Projects. At the meetings, the parties discussed the possibilities of deepening cooperation between universities.
Kaunas University of Technology is a partner of Caucasus University under the Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The collaboration aims to mobilize administrative and academic staff between universities.