1-5 ივლისს, Erasmus+ ის ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებისა და მშვიდობის კვლევის ინსტიტუტის მენეჯერი, ციცი ჩუბინიძე, რედბაუდის უნივერსიტეტს ეწვია (Radboud University, Netherlands) და მონაწილეობა მიიღო უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ 1 კვირიან საზაფხულო სკოლაში შემდეგ თემაზე: „მოქალაქეობა და მიგრაცია: 21-ე საუკუნის გამოწვევები ევროპაში“ ( Citizenship and Migration: Europe’s 21st Century Challenges).
აღნიშნული სალექციო კურსის ფარგლებში, პროგრამის მონაწილეებს შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ ევროკავშირის მიგრაციის პოლიტიკას მოქალაქეობის, სახელმწიფოთა სუვერენიტეტის, უსაფრთხოებისა და რელიგიის კუთხით. აღსანიშნავია, რომ პროგრამა გამოირჩეოდა საინტერესო თემატიკითა და კვალიფიციური ლექტორებით.
რედბაუდის უნივერსიტეტსა და კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლას შორის არსებული ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე, წელს ეს რიგით მეორე განხორციელებული მობილობაა, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებს საშუალება ეძლევათ საზაფხულო სკოლის პროგრამის მსვლელობისას მათთვის საინტერესო სალექციო კურსს დაესწრონ.

On July 1-5, within the Erasmus + administrative staff mobility project, Tsitsi Chubinidze, Master's and PhD Programs Manager of Caucasus School of Governance and Peace Research Institute, visited Radboud University (Netherlands) to participate in a week-long summer school organized by the University on the topic: Citizenship and Migration: Europe's 21st Century Challenges.
Within the course of this lecture, the program participants familiarized with the EU migration policies in terms of citizenship, sovereignty, security and religion. The program was distinguished by interesting topics and qualified lecturers.
This is the second mobility this year between Redboud University and Caucasus School of Governance implemented through Memorandum of Understanding; during the summer school program the participants will attend lectures interesting to them.