30 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, კაუნასის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (Kauno Kolegija University of Applied Sciences) და ვილნიუსის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (Vilniaus Kolejiga University of Applied Sciences) წარმომადგენლებს უმასპინძლა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ „ისწავლე ლიეტუვაში“ (Study in Lithuania) სააგენტოს წარმომადგენლებიც.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხირდან, სტუმრებს უმასპინძლეს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა, დავით ნატროშვილმა და ქართული ფილოლოგიის საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის აკადემიურმა ხელმძღვანელმა, აფილირებულმა პროფესორმა, ქალბატონმა მარიამ მანჯგალაძემ.
შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს ლიეტუვის უნივერსიტეტებთან არსებული თანამშრომობა, მიმოიხილეს განხორციელებული საერთო პროექტები, ასევე მიიღეს დეტალური ინფორმაცია როგორც კავკასიის უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების, ასევე უნივერსიტეტში არსებული სერვისებისა და საქმიანობის შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტს მოპოვებული აქვს დაფინანსება ვილნიუსის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტსა და კაუნასის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტებთან. აღნიშნული თანამშრომლობა მიზნად ისახავს მომდევნო ორი წლის განმავლობაში სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის მობილობას პარტნიორ უნივერსიტეტებში.

On May 30, Caucasus University hosted the representatives of Kaunas University of Applied Sciences and Vilnius University of Applied Sciences at the CU campus alongside with the colleagues of the “Study in Lithuania” agency.
The guests were hosted by the representatives of the International Relations Department of Caucasus University, the Dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Mr. Davit Natroshvili and by the Academic Head of the Undergraduate Educational Program of Georgian Philology, Affiliated professor, Ms. Mariam Manjgaladze.
During the meeting, the parties have discussed the existing cooperation with the Lithuanian Universities, reviewed the implemented mutual projects and also received detailed information about the mission of the Caucasus University, internationalization policy and international relations, as well as about the services offered at the University.
It should also be noted that within the Erasmus+ International Credit Mobility Project, Caucasus University has obtained funding from both, Vilnius University of Applied Sciences and Kaunas University of Applied Sciences. Above mentioned cooperation aims to implement mobilities for students and academic staff at the partner Universities in the new two years.