7 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო კვირეულის ოფიციალური გახსნის ღონისძიება გაიმართა.
უნივერსიტეტი საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში 7-11 მაისს, 20-ზე მეტ აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს მასპინძლობს ევროპის 15-მდე პარტნიორი საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან.
აგრეთვე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ქეთევან კარბაიამ, მონაწილეებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა როგორც უნივერსიტეტის მისიის, ინტერნაციონალიზაციის პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების, ასევე უნივერსიტეტში არსებული სერვისებისა და მოქმედი სასწავლო პროგრამების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის მიერ განხორციელებული საერთაშორისო კვირეული მოიცავს, როგორც სესიებს ინოვაციებისა და მეწარმეობის, უმაღლეს საგანმანათლებლო სექტორში ინტერნაციონალიზაციის, საერთაშორისო პროექტების, ერთობლივი შესაძლებლობებისა და საზღვარგარეთ სწავლის შესახებ, ასევე რელევანტურ ფაკულტეტებთან გათვალისწინებულ სალექციო საათებს პარტნიორი უნივერსიტეტების პროფესორების მონაწილეობით.

On May 7, the official opening event of the international Staff Week was held at the Caucasus University.
On May 7-11, Caucasus University will host more than 20 academic and administrative personnel from 15 European Partner Universities as part of the International Staff Week.
Furthermore, the director of the International Relations Department, Ketevan Karbaia, provided the participants with detailed information about the university's mission, internationalization policy and international relations, as well as the services available at the university and current study programs.
It should be noted that the international week implemented by the Caucasus University includes sessions on innovation and entrepreneurship, internationalization in the higher education sector, international projects, joint opportunities and study abroad, as well as lecture hours with relevant faculties with the participation of professors from partner universities.